Nuggetsi uživaju u Pepsiju

Branimir Korać • ponedjeljak, 04.05.2009.

Prvi susret drugog kruga doigravanja između Denvera i Dallasa otišao je na stranu Nuggetsa. Momčad iz Denvera u svom Pepsi Centreu ostvarila je i 14. uzastopnu pobjedu i tako povela u seriji 1-0...

Jednog favorita su riješili "prepadom" već u prvoj utakmici i nadali su se kako će to moći ponoviti. No Nuggetsi su ipak bili puno pažljiviji od oslabljenih Spursa i Dallas nije ostvario naum te je teren napustio pognute glave. Nuggetsi su slavili 109:95 i poveli u seriji 1-0.

Početak susreta davao je naznake kako bi Mavsi mogli do iznenađenja. Vrlo brzo su stvorili prednost i prvu četvrtinu već riješili u svoju korist dobrom igrom u napadu. Kada je Carmelo Anthony zbog trećeg prekršaja rano morao na klupu, činilo se kako će Nuggetsi biti u problemima, ali to se nije dogodilo. Čak štoviše, na krilima vrlo raspoloženog Nenea Hilarija napravili su preokret i na odmor otišli s plus četiri.

Vezane vijesti

Nuggetsi poveli

U drugom dijelu dobrom obranom su lomili Mavse te stigli do desetak poena prednosti, no Dallas je nakon trice Antoinea Wrighta na startu posljednje dionice smanjio na malih 82:80. Kratko je trajala nada Mavsa, uslijedila je Denverova serija 15:4 za podizanje vodstva i rješavanje pitanja pobjednika.

Na kraju su priliku dobili i oni koji manje igraju, a Nuggetsi su slavili unatoč činjenici da im prva zvijezda Carmelo Anthony nije odradio niti punih 30 minuta zbog ranih problema s osobnim pogreškama.

Prvo ime susreta bio je Nene Hilario koji je vukao Denver s 24 poena od čega čak 18 u za njih kritičnom prvom poluvremenu. Carmelo Anthony dodao je za 29 minuta 23 poena uz pet skokova dok je Nene upisao pet asistencija. Treba istaknuti i 11 poena te po šest skokova i blokada Chrisa Andersena. Kod Dallasa daleko najbolji bio je Dirk Nowitzki s 28 poena i deset skokova dok su po 15 poena dodali Jason Kidd, Josh Howard i Jason Terry.