Vukovi opasni i u Podsusedu

Branimir Korać • utorak, 05.05.2009.

Uoči velikog derbija sa Zadrom i odlučujućem susretu za prvo mjestu uoči polufinala doigravanja, Cibona je gostovala kod Cedevite i odnijela vrijednu pobjedu 84:74...

Potencijalno neugodno gostovanje za Cibonu uspješno je apsolvirano. Cedevita je u dosadašnjim susretima na svom parketu svim protivnicima stvorila velike probleme, lako nije bilo niti Ciboni večeras, ali kao i ostali NLB ligaši, i Cibona je pobjednički odradila gostovanje kod Cedevite.

Ulazak u utakmicu bio je na strani Cibone koja se rano odvojila i povela 7:1, međutim, Cedeviti nije puno trebalo da se probudi i vrati u utakmicu. S dvije trice Petrovića i Novačića domaćin je uhvatio priključak i bio ravnopravan sve do završnice prve četvrtine kada Cibona ponovno stvara malu razliku i na odmor između dvije četvrtine odlazi s vodstvom 26:22.

Nakon što je Čolak u prvoj polovici druge četvrtine smanjio na 31:26, krenula je Cibonina serija. Do završnice prvog dijela Cibona je napravila velikih 17:2 i pobjegla po prvi put na plus 20 i povela 48:28. Visoku prednost bez problema je sačuvala do odlaska na poluvrijeme i vodila uoči drugog dijela igre 54:33.

Početak drugog poluvremena pripao je Cedeviti. Pospani Cibosi ostali su pet minuta bez poena iz igre, a Cedevita se serijom 9:0 spustila na prihvatljivijih 54:42. Tu prednost Cibona je kontrolirala sve do završnice treće četvrtine i tricom Trohe u jednom navratu otišla i na plus 15. U završnici Petrović i Čolak spuštaju Cedevitu na minus deset i čine završnu dionicu zanimljivijom.

Situacija se pomalo počela komplicirati kada je sredinom posljednje četvrtine Cedevita stigla na jednoznamenkasti zaostatak, a nakon Kovačevićeve trice i smanjenja na 70:65 činilo se kako će se u Podsusedu odigravati vrlo neizvjesna završnica. Na minus pet domaćin je imao dva napada koja su ga mogla posve vratiti u utakmicu, nije ih iskoristio i Cibona je to kaznila i s pet poena Kusa u nizu otišla na plus deset i završila priču.

Kod Cibone istaknuli su se Jared Homan i Davor Kus s po 14 poena te Earl Calloway s 13 poena. Kod Cedevite Ivan Novačić ubacio je 20 poena, a Frano Čolak 18.