Osramoćeni Dubrovčani

Branimir Korać • srijeda, 06.05.2009.

Posljednji susret 11. kola Lige za prvaka donio je katastrofalan poraz Dubrovnika u Zadru. Momčad koja se našla u mogućnosti boriti se za polufinale doigravanja, poražena je sa sramotnih 54 poena razlike - 128:74...

Nisu se Dubrovčani nečem posebno velikom nadali u Zadru. Iako im je porazom u Slavonskom Brodu Split CO dao priliku i za borbu za četvrtu poziciju, kako bi u njoj ozbiljno participirali, morali su dobiti vani Zadra. Ipak malo previše.

Zadrani su ozbiljno ušli u utakmicu i odmah stvorili laganiju prednost. Prvi značajniji bijeg ostvarili su u drugoj polovici prve četvrtine kada rade seriju od čak 14:0 i bježe na vrlo visokih 30:12. U završnici četvrtine Dubrovčani su nanizali šest poena i uspjeli malo smanjiti taj veliki zaostatak na 30:18.

Na startu druge četvrtine Prejean i Lučić dovode Dubrovnik do jednoznamenkastog zaostatka, ali prvo seriju 6:0 radi Rančić, a zatim sredinom četvrtine Stipčević veže dvije trice i uz polaganje Gečevskog dovodi Zadar i do 20 poena viška. Do kraja prvog poluvremena domaćin je tu visoku prednost s lakoćom držao i na odmor se otišlo s visokih 63:40.

U prvom poluvremenu posebno raspoloženi bili su Gečevski (18 poena) i Stipčević (16 poena), a Zadrani veliku prednost mogu zahvaliti i odličnoj trici koja je u prvih 20 minuta bila na 8/16.

Gdje su započeli u prvom dijelu, Zadrani su nastavili i u drugom poluvremenu. Todor Gečevski bio je apsolutno nezaustavljiv, već do sredine treće četvrtine bio je na 28 poena i deset skokova, a Zadar je imao prednost veću od 30 poena.

Visoko vodstvo omogućilo je Sagadinu da već krajem treće četvrtine uvede one koji inače malo igraju pa je tako u igru ušao mladi Pavle Marčinković, a Zadar je trećinu završio s vodstvom 97:59.

Polaganjem Macure na startu posljednje četvrtine dosegnuto je i plus 40 (99:59), sve je bilo odavno riješeno i ostalo je tek pitanje s kolikom će razlikom Zadrani ispratiti Dubrovčane. Semafor se zaustavio na 128:74.

Kod Zadra najbolji su bili Gečevski s 32 poena i 13 skokova, Stipčević s 21 poenom i sedam skokova te Rančić s 20 poena. Kod Dubrovnika Šćepanović je ubacio 14 poena.