Mavsi bez breaka

Branimir Korać • srijeda, 06.05.2009.

Denver Nuggetsi slavili su i u drugom susretu serije s Dallasom. Slično kao i u prvom susretu, u Pepsi Centreu su slavili 117:105 i poveli s 2-0 u seriji. Naredne dvije utakmice igraju se u Dallasu i ukoliko Nuggetsi upišu barem jednu pobjedu, naći će se na korak od konferencijskog finala...

Još jedna dobrim dijelom neizvjesna utakmica Nuggetsa i Mavsa, ali na kraju ipak pobjedu odnose Nuggetsi. Ponovno ključ pobjede leži u završnici treće i ranoj fazi četvrte četvrtine kada Nuggetsi igraju s više energije i stvaraju prednost koja ih vodi do pobjede.

Prvi put Nuggetsi su se uspjeli djelomično odvojiti u drugoj polovici prve četvrtine kada su otišli na osjetljiviju prednost koju su i održavali tijekom druge četvrtine. Međutim, tricom Kidda sa sirenom za kraj prvog poluvremena, Mavsi su na odmor otišli s malim zaostatkom 58:55.

Vezane vijesti

"Ključni trenutak utakmice je Chaunceyeva ukradena lopta. Mogao ju je jednostavno pustiti van i bila bi naša, ali nije se predavao, ukrao ju je, dodao J.R.-u na polaganje i nakon toga više nismo mogli promašiti", kazao je nakon susreta Carmelo Anthony.

Prebrzi i prejaki

Sve se to dogodilo kod minimalne prednosti Dallasa 76:75, Kidd je neprecizno dodavao i u utrci za loptu našli su se Terry i Billups, obzirom da nitko od igrača Denvera nije dirao loptu, Billups ju je mogao pustiti jer bi bilo suđeno zadnje polje, međutim, on se odlučio za krađu i to je psihički podiglo njegovu momčad. Prednost je samo nastavila rasti i na kraju se završilo s pobjedom Nuggetsa 117:105.

"Sjajna su i eksplozivna momčad. Noćas smo uspijevali kontrolirati što je više moguće pogreške kako nas ne bi brzo kažnjavali, ali nekoliko manjih pogrešaka plus dva loša šuta i to je bio kraj. Ovo je za nas vrlo težak poraz, morat ćemo ga dobro proanalizirati", nije bio raspoložen Dirk Nowitzki.

Upravo Nowitzki bio je najbolji igrač Denvera s 35 poena i devet skokova dok je Jason Terry dodao 21 poen i šest asistencija. Kod Nuggetsa 25 poena i osam skokova ostvario je Nene Hilario, 25 poena, pet skokova i pet asistencija Carmelo Anthony te 21 poen J.R. Smith.