I Split našao svoju žrtvu

Bernard Jurišić • srijeda, 13.05.2009.

Košarkaši Splita CO napokon su našli protivnika na kojemu su se mogli "ispuhati". Šibenik je doživio još jedan težak poraz, a svi splitski košarkaši dobili su prigodu u poigravanju s neravnopravnim protivnikom...

U posve neravnopravnoj i jednosmjernoj utakmici, košarkaši Splita CO pregazili su Šibenik s 39 poena razlike. Svih 40 minuta bilo je jasno da su i splitski "žuti" konačno našli svoje "janje za klanje", što su iskoristili za najuvjerljiviju pobjedu ove sezone.

Šibenik je otvorio utakmicu vodstvom 1:6 i to je uglavnom bilo sve što smo od njih večeras vidjeli u Spaladium Areni. Splićani su uzvratili serijom od 30:7 i riješili pitanje pobjednika već nakon 10 minuta.

Vezane vijesti

U drugoj četvrtini prednost je prešla +20, a s dvije uvjerljive serije u trećoj četvrtini na semaforu je u 26. minuti stajalo +42: 79:37. Prikočili su domaćini tada, kao da nisu imali želje potpuno "unakaziti" Šibenčane. Trener Čizmić je na parket poslao pričuvne snage, koje su do kraja susreta sačuvale visoku prednost Splićana.

Svi igrači Splita CO upisali su se u listu strijelaca, Batina je bio najefikasniji s 19 poena, Vrkić najbolji asistent (7), a Delaš skakač (9). Kod Šibenčana jedini otpor pružali su Bilan s 21 poenom i 12 skokova i Vukičević (19-10).