Cibona korak bliže "jedinici"

Ivor Krapac • srijeda, 13.05.2009.

Nakon pobjede nad Zadrom proteklog vikenda, košarkaši Cibone napravili su prvi od potrebna dva preostala koraka prema osiguranju prvog mjesta uoči doigravanja. Kako se i očekivalo, Cibosi su bez ogrebotina prošli gostovanje u Slavonskom Brodu - bilo je 116:90...

Iako je večeras izostao ozlijeđeni Alan Anderson, a nije bilo ni Vedrana Vukušića, Cibosi su otvorili u punoj brzini, sa šest poena Jareda Homana i polaganjem i tricom Davora Kusa za odlazak do 15:3 u prve četiri minute. Nešto kasnije Homan je potvrdio odličan start u napadu s još šest poena u povećanju na 23:7, a da domaći potpuno ne potonu, pobrinuli su se Matej Karlović i Nikola Garma tricama u seriji od 8:0 za približavanje do 23:15.

Ono što se na početku činilo kao čista Cibonina šetnja, izgledalo je sasvim drugačije nakon što je Svjetlost rano u drugoj četvrtini stigla na samo šest poena zaostatka. Tko zna kako bi se sve rasplelo da se nisu dogodile dvije tehničke pogreške, prvo Ivanu Sariću, a nešto kasnije i klupi domaćih, što su Cibosi iskoristili serijom slobodnih u odlasku na prag 20 razlike, 55:36 u 18. minuti.

Vezane vijesti

Sva nada koju su domaći imali nakon smanjenja na šest razlike tada je potpuno nestala, a nakon okruglih 60:40 potkraj prvog poluvremena, Cibona je nastavila juriti u trećoj četvrtini, uz odlazak do 26 poena prednosti Homanovim zakucavanjem za 72:46. Na otvaranju završne dionice Nikša Prkačin i Matej Karlović održavali su približno istu razliku, da bi potom trice Kusa i Earla Callowaya odvele Cibonu do maksimalnih 29 razlike (107:78) u 36. minuti.

Završilo je sa 116:90, a "točku na i" za Cibose postavio je Tomislav Zubčić tricom za 26 poena prednosti u posljednjim trenucima. Zubčić je time ušao u krug dvoznamekastih Ciboninih strijelaca u ovom susretu, završio je s 10 poena, dok su glavni aduti bili Kus (22 poena, sedam asistencija) i Homan (22 poena, 10 skokova).

Prkačin je dodao 17, a Marin Rozić 14 poena kod pobjednika, dok su domaće vodili Nenad Delić (19 poena, osam skokova) i Nikola Garma (18 poena, 5/11 za tricu). Krunoslav Rimac i Matej Karlović priključili su se s po 15 poena, Rimac i sa sedam asistencija.