Nema čuda u Zadru

Branimir Korać • srijeda, 13.05.2009.

Košarkaši Zadra u pretposljednjem kolu Lige za prvaka u svojoj dvorani ugostili su momčad Cedevite i upisali uvjerljivu pobjedu 102:83...

Nikakvo čudo nije se dogodilo u Zadru, pa čak niti utakmica s bar malo neizvjesnosti. Jedina neizvjesnost je bila da li će Zadrani još jednom dohvatiti granicu od sto poena, na kraju su uspjeli i uzeli pobjedu 102:83. Cedevita je još jednom pokazala kako ipak nije posve dorasla našim najjačim klubovima i ono što im preostaje su pripreme za sljedeću sezonu u kojoj će ciljevi vjerojatno ostati isti, pitanje je samo ispunjenja i hoće li momčad ispuniti očekivanja i ulaganja.

Od samog početka susreta domaćin je pokazao kako je on gazda u dvorani na Višnjiku te se odmah odvio ne dopustivši Cedeviti niti primisao da bi mogla nešto napraviti u ovom susretu.

Već u trećoj minuti Zadrani su imali visokih 11:2 da bi u petoj minuti već probili granicu od deset poena viška nakon ubačaja Tome Ružića s linije slobodnih bacanja. Sve što su Zagrepčani uspjeli u tih prvih deset minuta je spriječiti Zadrane da tu prednost ne odvedu u za njih katastrofalne razmjere i prva dionica završila je s prednošću Zadra 32:19.

Sredinom druge četvrtine gosti su uspjeli smanjiti zaostatak i doći na 38:30, međutim Boisa i Car onda rade 5:0 i vraćaju Zadar na početne pozicije. U završnici prvog dijela domaćin je još malo dodao gasa te je tricom Gečevskog na isteku prvog poluvremena stigao do nedostižnih 56:37.

Ta Cedevitu je to bila nedostižna prednost i to se vrlo brzo vidjelo u drugom dijelu. Ispod 15 poena zaostatka gosti se nisu uspjeli pustiti u trećoj dionici, čak štoviše Zadar je prednost i dodatno povisio te u 27. minuti vodio s vrlo visokih 71:46.

Bila je to ujedno i najveća prednost Zadrana koji su malo podigli nogu s gasa u posljednjoj dionici te je Cedevita tricama Garnetta uspjela doći u dva navrata sredinom treće četvrtine i do minus 14. Više od toga nije išlo, Zadar je mirno iskontrolirao utakmicu i na kraju posve zasluženo i očekivano slavio.

Kod Zadra najbolji su bili Todor Gečevski i Tomo Ružić s po 18 poena dok su Cedevitu predvodili Marlon Garnett s 19 i Hrvoje Kovačević s 13 poena.