1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 08.08.2009, 20:00 h, Zagreb, stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 2.000
Suci: Igor Pristovnik (Zagreb), Željko Grgec (Bistra), Marin Čavlina (Zagreb)

Vedran Attias • subota, 08.08.2009.

Gosti iz Maksimira na krilima Mandžukića i Moralesa došli su do treće uzastopne pobjede u domaćem prvenstvu i tako pokazali kako im je za pobjedu u Hrvatskoj dovoljno tek igra s pola snage, a promašaj Papadopoulosa s početka nastavka definitivno će konkurirati za promašaj sezone...

Ivan Babić
53'
15
Krunoslav Čičak
72'
13
Matija Katanec
75'
Krunoslav Jurčić

Dinamo je vrlo nonšalantno igrao prvih 45 minuta protiv Sesveta, no niti takav pristup domaćinima nije bio dovoljan da uspiju na odmor otići s pozitivnim rezultatom dok su u nastavku Plavi stisnuli gas i lako upisali novu pobjedu.

Utakmica u Kranjčevićevoj počela je odlično za goste, no ubrzo se pokazalo kako im je zapravo rani pogodak učinio "medvjeđu" uslugu. Igrala se treća minuta kada je Mandžukić uzeo loptu neopreznoj obrani domaćina, vratio povratnu Sammiru čiji udarac Radoš kratko odbija, a Papadopoulos se našao na pravom mjestu i pospremio loptu u mrežu za 0:1.

Škot u Kranjčevićevoj

Dok Dinamo nije slao svoje ljude u Škotsku na "špijuniranje" protivnika, Hearts očito ništa ne želi prepustiti slučaju pa je tako njihov čovjek večeras sjedio u svečanoj loži u Kranjčevićevoj.

Taj je rani pogodak samo dodatno potaknuo u glavama Dinamovih igrača pristup "lako ćemo" pa su vrlo opušteno nastavili igrati nakon ranog pogotka što se, kao što obično biva, vrlo brzo osvetilo. Sesvete su u 12. minuti izjednačile na 1:1 nakon loše reakcije Dinamove obrane na korner Palića pa Položaniju nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu.

Tek što se krenulo s centra i dok su igrači Croatije još bili sretni što su izjednačili - novi pogodak. Čvrsti i ponovno vrlo dobri Vrdoljak osvojio je loptu na cetru, razigrani Morales dobro nabacio, a lopta je došla do Mandžukića koji topovski trese mrežu za 1:2. Niti novo vodstvo Plavih nije donijelo promjenu na terenu nego se i dalje nastavilo igrati "kvartovski" i "hakl"; točno ono što trener Dinama Kruno Jurčić ne želi.

Dinamo je imao terensku inicijativu, no nikako to nije bila predstava u rangu onih prijašnjih Dinama u prvenstvu; posebno u obrani koja je izgledala potpuno konfuzno. Na koncu su Sesvete nakon jedne početničke pogreške ponovno izjednačile. Igrala se 30. minuta kada je Glavina katastrofalno pogriješio i prekratko vratio loptu Butini, a Guja iskoristio poklon i zabio za 2:2.

Večeras smo zorno vidjeli loliko je teško vratiti se u utakmicu i zaigrati ozbiljno nakon što se loše i neozbiljno uđe, no i takav Dinamo - bio je prejak za Sesvete. Domaćini su dva puta stizali, no nisu uspjeli na odmor otići u egalu. U 40. minuti Pedro Morales dobro je izveo slobodnjak s 25 metara i prevario Radoša te tako donio Dinamu vodstvo 3:2 i kakav-takav mir u poluvremenu.

Igrači Dinama dugo su ostali u svlačionici na odmoru i vjerojatno slušali lekciju o ozbiljnosti i pristupu utakmici što se itekako vidjelo u nastavku. Plavi su u nastavak krenuli agresivno i odlučno riješiti utakmicu što prije, no "zamjerili su se lopti" u prvom dijelu i to je došlo na naplatu u nastavku.

Što je Papadopoulos promašio u 49. minuti - teško je opisati, a nemoguće shvatiti. Radoš je još jednom loše reagirao i kratko odbio loptu Grku koji je opet bio na pravom mjestu, no umjesto u mrežu Grk je loptu svom snagom poslao u prečku. Nakon nevjerojatnog promašaja Papadopoulosa, igra se potpuno prebacila u kazneni prostor domaćina i samo je bilo pitanje kada će Radoš ponovno vaditi loptu iz mreže.

Ibanez, koji je ušao umjesto indisponiranog Glavine, Morales, Papadopoulos, Bišćan i gotovo svi ostali igrači Dinama mogli su i trebali zabiti pogodak, no na konačno rješenje utakmice čekali smo ipak do 66. minute kada je danas uvjerljivo najbolji igrač Dinama, Mario Mandžukić, rutinski pogodio malu mrežicu Radoševa gola za 4:2.

Nakon toga, Dinamo je ipak ubacio u brzinu manje, no i dalje je to bila brzina koju Sesvete nemaju pa su tako Plavi stalno prijetili. Mandžukić je prolazio po desnoj strani obrane Sesveta kako je htio, a u jednom takvom prodoru ipak ga je uspio zaustaviti Pilipović, no na nepropisan način pa je dobio žuti karton, a Morales priliku s bijele točke koju nije propustio realizirati i bilo je to 5:2 za Dinamo.

Do kraja smo mogli vidjeti još koji pogodak u mreži Radoša jer su Plavi imali niz sjajnih prilika, ali mreže se više ipak nisu tresle. U svakom slučaju, Dinamov trener nikako ne može biti zadovoljan pristupom svoje momčadi u prvom dijelu, no njegova je momčad jednostavno toliko kvalitetnija od Sesveta da je to na koncu ispalo nebitno. Barem večeras...