Vedran Attias • subota, 29.08.2009.

Real Madrid uspješno je otvorio novu sezonu i nakon ne posebno uvjerljive predstave protiv Deportiva osvojio prva tri ovogodišnja boda...

Dugo su navijači Reala čekali na prvu službenu utakmicu njihova najdražeg kluba, a nije im bilo posebno drago kada su vidjeli kako će prvi protivnik biti Deportivo; isti onaj klub koji je na prošlogodišnjem otvaranju sezone šokirao Santiago Bernabeu, a nisu bili jako daleko niti ove godine.

Novi trener Manuel Pellegrini na teren je poslao "novi Real" jer su od prve minute krenuli Albiol, Garay, Arbeloa, Xabi Alonso, Benzema, Kaka i Cristiano Ronaldo, no pobjedu i bodove donijeli su - "starosjedioci".

Prije početka utakmice na teren je izašao veliki, najveći, čudesni Usain Bolt i dobio potpuno zaslužene ovacije navijača i svih igrača na terenu, a potom je počela utakmica u kojoj se više od 20 minuta moralo čekati na prvi pljesak, a kamoli ovacije.

Kaka i Benzema u 26. su minuti pokazali kako takvim klasnim igračima ne treba puno za uigravanje, no sjajno proigravanje Brazilca mladi Francuz nije pretvorio u pogodak, ali zato je na odbijancu bio vječni Raul i zabio prvi gol ovogodišnje Primere. Navijači su pomislili kako će Realu biti lakše igrati kada su "otvorili" goste, no to se nije dogodilo; dapače.

Iako je Ronaldo imao odličnu priliku samo par minuta nakon pogotka Raula, gosti su ti koji su sljedeći slavili. U 30. minuti Juca je nabacio iz slobodnog udarca, a Riki bio najviši i vratio stvari na početak. Srećom po Real, ponovno je tu bio Raul koji je samo pet minuta kasnije izborio jedanaesterac koji je Ronaldo pretvorio u novo vodstvo.

Igrači Reala tada su odlučno krenuli po novi pogodak, no nedostajalo im je i sreće kada je Garay dobro pucao, a lopta je odbijena s crte te kada je Ronaldo lijepo prošao, no niti on nije bio dovoljno precizan pa se tako na odmor otišlo s minimalnih 2:1.

Tek što se krenulo s centra - novo izjednačenje. Guardado, koji je cijelu utakmicu radio dosta problema domaćinima, dobro je uposlio Valerona a ovaj je bio potpuno sam pa je tako stigao primiti loptu i rutinski je poslati iza leđa nemoćnog Casillasa.

Tijesna pobjeda Reala na otvaranju

34-godišnji Valeron imao je potom još jednu sjajnu priliku, no nije uspio dovesti Depor u prednost, ali zato je Diarra bio precizniji u 60. minuti i sjajnim udarcem donio treće, pokazat će i tri boda vrijedno vodstvo Realu.

Imao je Real još koju priliku do samog kraja povećati svoje vodstvo kada su se gosti potpuno otvorili, no Ronaldo, a poslije niti Higuain nisu bili dovoljno koncentrirani. Sve u svemu, Real je uspio osvojiti prva tri boda, no igra, posebna u obrani, nije bila posebno kvalitetna, ali - tek je počelo.

U drugom susretu večeri Zaragoza je dobro krenula na svojem povratku u društvo najboljih i slavila 1:0 protiv Tenerifea. Iako su dva dojučerašnja drugoligaša bila bodovno izjednačena na kraju prošle sezone, na otvaranju prvoligaške sezone bolje su se snašli domaćini. Pogodak vrijedan tri boda zabio je Arizmendi u 74. minuti, a naš Marko Babić odigrao je posljednjih 20 minuta u sastavu pobjednika.