Bundesliga, 5. kolo, 12.09.2009, 18:30 h
Hamburger SV
Hamburger SV 3:1 Stuttgart
Stuttgart

Ivor Krapac, Borna Rupnik • subota, 12.09.2009.

Po povratku s neugodne reprezentativne epizode u Londonu, Mladen Petrić utješio se sjajnim pogotkom u posljednjoj subotnjoj utakmici petog kola Bundeslige. Petrić je svojem HSV-u donio vodstvo, a Stuttgart je pao rezultatom 3:1...

Susret HSV-a i Stuttgarta obilježila je bomba Mladena Petrića. Hrvatski reprezentativni napadač je nakon suradnje s Nizozemce Eljerom Elijom potegnuo s dvadestak metara, a lopta je otišla tamo gdje je ni iskusni Jens Lehmann nije mogao dohvatiti.

Iako je Petrić je bio raspoložen za igru od samog počekta, uvodne su minute pripale gostima iz Stuttgarta, potom je nakratko incijativu preuzeo HSV, a prije ključne 30. minute opet su prijetili Hleb i društvo.

No, vodstvo HSV-a u potpunosti ih je sputalo i postalo je samo pitanje vremena kada će nogometaši Brune Labaddije udvostručiti vodstvo. To se zbilo nakon 58 minuta igre, kada je David Jarolim ostavio loptu za Eliju, a ovaj hladnokrvno zatresao Stuttgartovu mrežu.

Potom je Petrić još jednom gurnuo loptu preko gol-linije, ali je sudac ranije pokazao prekršaj u napadu, dok je Pavel Pogrebnjak brzo smanjio da 2:1 i vratio neizvjesnost. U međuvremenu je za Stuttgart debitirao i Zdravko Kuzmanović, ali nije uspio spasiti svoju momčad poraza.

Štoviše, lijepa kombinacija Trochowskog i Ze Roberta u sudačkoj nadoknadi potvrdila je pobjedu HSV-a i njihov ostanak na vrhu njemačkog prvenstva. Imaju minimalno bolju gol-razliku od prvog pratitelja, Bayera iz Leverkusena.