1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 13.09.2009, 19:00 h, Varaždin, stadion Varteksa, gledatelja: 3.000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Petrović (Valpovo), Šetka (Đakovo)

Ivana Strahija • nedjelja, 13.09.2009.

Nisu uspjeli Varaždinci obraniti domaći travnjak, niti učiniti ono što je uspjelo mnogima protiv Hajduka. Splitska je momčad u Varaždinu osvojila sva tri boda, pobjeda će toj momčadi svakako pomoći na putu povratka u onu pravu formu.

Edoardo Reja

S obzirom na rezultate Hajduka u dosadašnjem tijeku prvenstva, kao i teški poraz kojeg je Varteks u prošloj sezoni nanio Hajduku na Poljudu, očekivalo se da će Splićani mnogo opreznije no domaći nogometaši ući u utakmicu. Po izlasku igrača na teren jasno je bilo da se nasuprot tome upravo domaći trener odlučio za izrazito obrambenu formaciju, s četiri obrambena igrača pojačana još trojicom u veznom redu.

Počinje ipak u visokom tempu, a poluprilike se redaju na obje strane. Napadač Hajduka, Anas Sharbini, ipak ne uspijeva nadmudriti solidnog Punčeca, koji mu svako malo oduzima loptu s nogu. Veliku priliku Splićani su imali i u 13. minuti, kad nakon slobodnjaka Sharbinija lopta dolazi do Cernata, ovaj je servira za Vejića, koji s manje od pet metara glavom prebacuje gol domaćih.

Od domaćih akcija mogli bismo izdvojiti nekoliko kornera i slobodnih udaraca, koje je sve izvodio Mumlek, no nije imao podršku u ostalim igračima u plavom, koji nisu uspijevali nadmašiti obranu Hajduka.

Nakon početne trke na travnjaku se stvari smiruju, i kad smo pomislili da se golova danas nećemo nagledati iznenadio je Oremuš. On je pokazao koliko mana ima pojačana domaća obrana, prošao Balajića kao da ga nema i matirao mladog vratara Krkleca za 0:1 u 30. minuti.

Na odmor se odlazi tim rezultatom, premda je nešto pokušao G. Vuk, a Mumlek je jednom odlično proigrao Prahića.

U drugom dijelu očekivali smo izmjene u domaćim redovima, nije ih bilo. To dakako nije mučilo Hajduk, premda su Varaždinci opet imali prilike iz prekida. Još su jednom gosti pokazali kako se igra, kad je Šerić lako prošao Škvorca, a zatim zbunio i vratara Krkleca, te loptu poslao u mrežu Varteksa za 0:2.

Utakmica je tada, za nekolicinu koji su odlučili napustiti stadion, bila gotova. Trener Dražen Besek, vjerojatno prekasno, uvodi izmjene. Povlači s travnjaka Radičeka i G. Vuka, uvodi Hojskog i Jolića, ali je ujedinjeno mišljenje da se susret jako teško može okrenuti na domaću stranu.

U tome se nismo prevarili, no rezultat je do kraja utakmice promijenjen. Krklec je u 84. minuti odlučio pokazati da je naučio lekciju, pa s noge pokušava loptu uzeti Sharbiniju, no ovaj pada, a sudac Bebek pokazuje na bijelu točku. Penal izvodi Sharbini, lopta odlazi lijevo kao i mladi varaždinski vratar, no ipak prolazi u mrežu.