Europska liga - Skupina A, 1. kolo, 17.09.2009, 19:00 h
Ajax 0:0 Temišvar
Temišvar

Slaba utakmica u Amsterdamu

Vedran Babić • četvrtak, 17.09.2009.

U drugoj utakmici Dinamove skupine Ajax i Timisoara odigrali su skromnih 0:0 i dokazali kako skupina B uistinu nema glavnih favorita za proljeće u Europi...

Iako je uoči utakmice slovio za izrazitog favorita protiv rumunjske Timisoare, Ajax pred svojim navijačima u Amsterdam Areni ipak nije uspio to dokazati i na travnjaku. Najtrofejniji nizozemski klub je bio bolji i stvarao više prilika, no ukupno gledajući sve je to djelovalo poprilično jalovo, a utakmica je bila takva da se sigurno neće dugo pamtiti.

Najveću šansu za pobjedu propustio je Miralem Sulejmani u 89. minuti, kada je pogodio gredu, a u nekoliko navrata najbolji napadač Ajaxa, Luis Suarez, mogao je bolje reagirati.

Argentinac hrvatskog porijekla, Dario Cvitanić, utakmicu je za Ajax započeo u prvom sastavu, ali je igru napustio već u 58. minuti. Zamijenio ga je bivši napadač Herthe Marko Pantelić.

U 2. kolu skupine Ajax 1. listopada gostuje kod Anderlechta, dok Timisoara dočekuje Dinamo.