Bundesliga, 8. kolo, 02.10.2009, 20:30 h
Schalke 04 2:0 Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt

Schalke slomio neugodnog gosta

Borna Rupnik • petak, 02.10.2009.

Osmo kolo Bundeslige otvorili su u petak u Gelsenkirchenu Schalke i Eintracht. Domaćini su upisali petu prvenstvenu pobjedu, a gosti iz Frankfurta tek prvi poraz izvan svog grada...

Schalke i Eintracht ušli su utakmicu u oprečnom raspoloženju. Sastav Felixa Magatha u protekla je dva kola osvojio šest bodova, dok je nogometaše Michaela Skibbea još uvijek proganjao težak poraz od Stuttgarta (0:3) usred Frankfurta.

Dugo je trajalo početno ispitivanje snaga, a poluprilike su se stvarale tek iz prekida. Taktičko je nadmudrivanje trajalo sve do poluvremena. Na razočaranje većine prisutnih, nijedna se momčad nije željela upustiti u bilo kakav rizik.

Drugo je poluvrijeme Schalke otvorio nešto ambicioznije, no pričuvni vratar Zimmermann i Patrick Ochs uspjeli su spriječiti Jeffersona Farfana i Kevina Kuranyija. S druge je strane dalekometnim pokušajem uzvratio Amanatidis.

Pobjednički potez Magath je povukao u 58. minuti, kada je Levana Keniju zamijenio Geraldom Asamoahom. On je samo osam minuta kasnije najbolje reagirao na ubačaj prema prvoj stativi i zatresao Eintrachtovu mrežu. Domaćini su potom rutinski privodili utakmicu kraju, a tome je u posljednjih sedam minuta pripomogao i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić. U samoj završnici gosti su ostali s desetoricom - drugi je žuti karton zaradio Schwegler.

U sudačkoj nadoknadi Rakitić je petom proigrao Farfana, kojeg Zimmermann ruši unutar kaznenog prostora. Peruanac je sam izveo najstrožu kaznu i postavio konačnih 2:0.