Gostima pobjede, ozljeda Petrića

Mihaela Bradovski • nedjelja, 04.10.2009.

U nedjeljnom programu Bundeslige na rasporedu su bile dvije utakmice. U obje su slavili gosti i to Werder u Stuttgartu 2:0 te HSV u Berlinu protiv Herthe s 3:1...

Werder je u Stuttgartu na startu oba poluvremena poentirao i tako primirio domaćina. Općenito su "zeleni" dominirali u oba poluvremena, imali još niz dobrih prilika i posve su zasluženo slavili.

Već u trećoj minuti, u prvom ozbiljnijem napadu, Werder je poveo. Marin je na drugoj stativi pronašao Claudija Pizarra koji je lako poentirao za vodstvo 1:0.

Stuttgart se dosta mučio i nije mogao kroz sredinu organizirati igru, odlično je igrao Frings koji je prekinuo niz napada i podijelio dosta kvalitetnih lopti. Domaći igrači izgledali su umorno, kao da se nisu posve oporavili od dvoboja s Unireom u Ligi prvaka.

Na startu drugog poluvremena uslijedilo je rješenje pitanja pobjednika. Stuttgartova obrana ostavila je puno prostora Huntu kojeg je sjajno proigrao Özil, a Hunt je to iskoristio za podizanje vodstva na 2:0.

Do kraja susreta Werder je prepustio inicijativu domaćinu, ali osim jedne prilike Cacaua, nisu značajnije igrači Marcusa Babbela zaprijetili i Werder odnosi vrijedna tri boda. Jurica Vranješ ponovno nije konkurirao za nastup.

U drugom susretu posljednjeplasirana Hertha poražena je na svom terenu od HSV-a 3:1. U vrlo zanimljivom dvoboju HSV je zasluženo uzeo sva tri boda koja ga drže uz bok Bayeru iz Leverkusena na vodećoj poziciji. Hertha pak sa samo tri boda ostaje na dnu ljestvice.

Hertha je povela u devetoj minuti. Korner je izveo Ebert, na drugoj vratnici je posve sam ostao kapetan domaćina Arne Friedrich i rutinski pogodio mrežu za vodstvo 1:0.

Nisu dugo domaćini bili u prednosti. U 24. minuti Boateng je ispucao daleko loptu u 16 metara domaćina, Ochs je krenuo na nju, ali Kaka nije vidio svog vratara, prevario ga je i poslao loptu u svoju mrežu.

U toj intervenciji lakše se ozlijedio i domaći vratar te je nakon pola sata igre Hertha na vratima imala mladog Burcherta. Neiskusni Burchert dva puta griješi u svega 90 sekundi i HSV radi preokret. Prvo u 38. minuti loše čisti loptu i Jarolim ga lobuje s 30 metara, a zatim istu stvar dvije minute kasnije radi i Ze Roberto.

U drugom dijelu nije bilo promjena, ali dogodilo se nešto što smo najmanje željeli. Mladen Petrić je u 63. minuti morao napustiti igru zbog ozljede zgloba u jednom dvoboju s Kakom i tako ostavio Slavena Bilića u novim problemima. Nakon Eduarda, Bilić je uoči Kazahstana možda ostao i bez Petrića.