1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 03.10.2009, 20:30 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 1500
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Tvrtko Jureša (Zagreb) i Hrvoje Barišić (Osijek)

Ante Jukić • subota, 03.10.2009.

Dva pogotka probuđenog Željka Malčića bila su i više nego dovoljna Cibaliji za prvu pobjedu na Šubićevcu nakon 1995. godine. Vinkovčani su večeras neprepoznatljivog domaćina nadigrali u potpunosti, slavivši u konačnosti s čistih 2:0...

Samir Duro
61'
21
Ivan Božić.
72'
23
Krešimir Makarin
72'
Edin Husić
53'
3
Josip Lukačević
78'
4
Josip Duvnjak
88'
Stanko Mršić

Najave o tvrdoj utakmici s malo prilika, koje smo uoči početka slušali iz oba tabora, savršeno su oslikavale početnih 20 minuta na Šubićevcu, kada igrači Šibenika i Cibalije nisu pokazali praktički ništa. Domaćini su, istina, pokušavali nametnuti svoj tempo, no to im nikako nije polazilo za rukom, dok su se nebesko-plavi iz Vinkovaca u potpunosti opredijelili za obranu, želeći, kako je to njihov stoper Ninoslav Parmaković i otkrio uoči utakmice, netaknute mreže preživjeti očekivanu uvodnu agresiju Šibenčana.

No, nakon što je Alispahićev dalekometni pokušaj iz 25. minute konačno pomaknuo stvari s "mrtve točke", utakmica je postalo znatno zanimljivija, s tim da su opasnije prijetili - gosti. Jednu brzu kontru je, tako, na isteku 29. minute propustio realizirati Milardović, a bezopasan nije bio ni udarac Prgometa iz same završnice prvog poluvremena, koji je pokazao da Vinkovčani u ovom dvoboju imaju itekako veće ambicije od pukog čuvanja "nule". S druge strane, domaćini su u prvih 45 minuta ostali puno toga dužni, i nema sumnje da je Branko Karačić imao puno toga za reći svojim igračima u svlačionici.

Ono što im sigurno nije naredio je povlačenje protivničkog igrača, u ovom slučaju Husića, za dres u vlastitom šesnaestercu, no upravo je to odmah po ulasku u igru u 61. minuti napravio Duro. Ponuđenu priliku s bijele točke, Željko Malčić je rutinski pretvorio u vodstvo, a samo pet minuta kasnije isti je igrač okrunio školsku kontru svoje momčadi, za sada već velikih 2:0 gostiju iz Vinkovaca. Napadač nebesko-plavih, inače, u dosad odigranih devet kola nije postigao niti jedan pogodak, da bi mi u desetom, eto, to dvaput pošlo "za kopačkom".

Usprkos nastojanjima domaćina u preostalih 25 minuta, svi njihovi pokušaji odbijali su se od neprobojnog obrambenog zida Vinkovčana. Cibalia je, tako, nakon odigranih deset kola ostala na samo tri primljena pogotka (Antolović nije primio gol više od 500 minuta!), što zaista izgleda nestvarno, pogotovo ako znamo da je upravo obrana bila najslabija točka prvoligaša s Bosuta posljednjih sezona. Neki novi vjetrovi, očito, pušu u Vinkovcima...