1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 03.10.2009, 17:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 1200

Farmaceuti poraženi u Zadru

Susret Zadra i Slaven Belupa u 10. kolu 1. HNL okončan je slavljem domaće momčadi. Zadrani su pogotkom u ranoj fazi utakmice na Stanovima uzeli sva tri boda...

Ante Mitrović
70'

Antonio Mršić
70'
19
Ivan Santini
83'

Krunoslav Jambrušić
61'
Zlatko Dalić

Tradicionalno neugodno gostovanje u Zadru i ovog puta nije bilo uspješno za igrače Slaven Belupa. Nisu Farmaceuti prikazali dovoljno da bi na Stanovima izborili neodlučeno, a kamoli pobjedu, koju su najavljivali uoči puta u Dalmaciju.

Nije bilo ni sreće za gostujuću momčad jer je u sedmoj minuti Alen Maras iz slobodnog udarca pogodio vratnicu. No, na kraju je pogodak Ivana Ćurjurića iz 14. minute bio dovoljan Zadranima za osvajanje sva tri boda.

Time se Zadar na ljestvici izjednačio sa Slavenom, obje momčadi imaju po 14 bodova.