1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 03.10.2009, 17:00 h, Kranjčevićeva, Zagreb, gledatelja: 174
Suci: Davor Grizelj (Vinkovci), Krunoslav Lesandrić (Nuštar), Siniša Sabljak (Požega)

Rijeka uzela sve

Tomislav Pacak, Vedran Attias • subota, 03.10.2009.

Croatia i Rijeka odigrali su zanimljivu utakmicu pred samo stotinjak gledatelja u Kranjčevićevoj, a gosti su uspjeli preokrenuti utkamicu i doći do sva tri boda. Celiščak je donio Croatiji prednost, no nisu je uspjeli zadržati i gosti su zahvaljujući prekrasnom pogotku Fernandeza došli do sva tri boda...

Goran Juroš
60'
22
Matthew Lam
69'
9
Stjepan Jukić
85'
Nastja Čeh
69'

Mislav Karoglan
80'
Zoran Vulić

Od samog početka utakmice domaćin je bio bolja momčad i gosti iz Rijeke mogu biti zadovoljni osvojenim bodovima u Kranjčevićevoj; posebno nakon loših 45 minuta. Počela je utakmica prijetnjama Bošnjaka, Pokrajčića i vrlo raspoloženog Celiščaka, no danas nesigurni Mance nije morao reagirati sve 20. minute kada je pak zaista trebao bolje reagirati. Sesvete su izborile slobodan udarac na više od 30 metara skroz na aut-liniji, loptu je prema golu uputio Celiščak, a ona je dugo putovala i na kraju od stative završila u mreži za zasluženo vodstvo domaćina.

Umjesto da vodeći pogodak unese sigurnost u redove domaćina koji su i prije vodstva bili bolji, samo četiri minute poslije pogotka - gosti su izjednačili. Bila je to dugačka "akcija" gostiju na koncu koje je Cerić pucao škaricama iz nemoguće pozicije i pogodio prečku, a niti tada domaći nisu uspjeli izbiti loptu pa je natrčao Turkalj i zatresao mrežu.

Domaćin je bio bolji i nakon izjednačenja, a opasno je prijetio Čižmek, ali ovoga puta je Mance bio spremniji. Pokušao je i Pilipović iz prekida, no kao i Celiščak malo kasnije nisu igrači domaćih bili precizni. Otišlo se tako sa 1:1 na odmor; rezultatom kojim su ipak gosti mogli biti zadovoljniji jer su igrači u crvenim dresovima imali više od igre.

Ritam je u nastavku znatno pao pa su tako izuzetno malobrojni gledatelji vidjeli i manje prilika, no za razliku od prvih 45 minuta - u nastavku je i Rijeka prijetila. Teško je zapravo izdvojiti neke prave prilike jer se više igra svodila na centaršuteve domaćih koji su pokušali ponovno uloviti Mancea na spavanju, ali golman gostiju bio je znatno koncentriraniji u nastavku.

Igralo se tako sve do 70. minute kada je Matko zaprijetio iz kontre i tako najavio sve bolju igru gostiju u posljednjih 20 minuta. Rijeka je imala nekoliko vezanih kornera koje su uspješno obranili igrači Croatije, no "bombu" Fernandeza u 88. minuti - nitko nije mogao obraniti. Samo minutu prije vodećeg pogotka sudac Grizelj na tribine je poslao trenera Rijeke Zorana Vulića, ali nije to smetalo njegovim igračima koji su došli do pogotka i tri boda. Čeh je poslužio Argentinca, a ovaj topovski šalje loptu pod prečku za veliko slavlje gostiju.

Utakmica se tada potpuno otvorila, imao je Mus odličnu priliku glavom donijeti svojoj momčadi, no kao niti Rijeka iz brojnih kontri - nije uspio. Rijeka je tako vrlo s(p)retno došla do sva tri boda u Kranjčevićevoj protiv Croatije koja nije uspjela povezati dvije dobre utakmice i nakon Zaprešića doći do novih bodova. S druge strane, Zoran Vulić ne može biti sretan igrom svoje momčadi, no osvojio je nova tri boda, a pred njegovom momčadi je reprezentativna stanka u kojoj imaju priliku poboljšati svoju igru.