Upisana i peta pobjeda MKA*IPC-a

Ivana Strahija • ponedjeljak, 05.10.2009.

Čini se da nitko neće tako lako zaustaviti Čakovčane. Ovog vikenda u goste su stigli dobri Siščani, koji ipak nisu uspjeli otrgnuti ni bod čakovečkim rukometašima. Varaždinci su odigrali koliko je trebalo da pobijede svoje goste.

Još jednom su Čakovčani razveselili svoje navijače, koji su i ove subote bili glasni u dvorani GOC-a. Konačna je pobjeda, uz stopostotni učinak i ravnih 10 bodova na kontu odlična, ali je utakmica bila daleko od jednostavne za pobijediti.

Iako je otvaranje po MKA*IPC bilo lijepo, pa semafor bilježi 6:2 u 7. minuti, crna rupa od punih devet minuta bez gola za domaće dovodi do 6:8 u 16. minuti. "Crna rupa je crna rupa, objašnjenja nema. Mislim da razlog nije opuštanje", rekao je trener Josip Borković nakon utakmice.

Rezultat se lomio do samog kraja prvog dijela, kad je obranama Sladoljeva i pogocima Pažina i Pašalića IPC ipak izjednačio. Sasvim suprotno od crne rupe u prvom poluvremenu, u drugom su se domaći brzo odvojili i do 40. minute imali +5. Time je susret skoro pa riješen, gosti su se još približili na –3, ali je to bilo to. Treba posebno pohvaliti gostujućeg vratara Boučeka, koji je upisao 14 obrana.

U susjednom Varaždinu trener Canjuga i njegova ekipa ispravili su kiks u gostima i doma upisali pobjedu. Gosti iz Kutine došli su k Varteksu sa vrlo kratkom klupom, no i s takvima su se Varaždinci mučili, jer je tu ekipu poharala viroza.

"Bilo je dosta oscilacija, a dečke je bilo teško i motivirati protiv protivnika koji se praktički unaprijed predao. U prvom smo poluvremenu napravili +4 da bi olako primali golove s igračem više zbog opuštanja. Tek je najjača ekipa privela utakmicu mirno kraju", rekao je trener Canjuga.

Napomenuo je varaždinski strateg da njegovoj momčadi dolaze teška četiri susreta, jer prvo idu u Osijek, pa im dolazi neugodni Zamet. Nakon toga Varaždinci putuju u Karlovac, a potom u grad na Dravi stiže Nexe. "Morat ćemo se dobro pomučiti da pobijedimo u domaćim utakmicama, dok će za bodove u gostima biti potrebno i više od iznenađenja."