Ostali sportovi

Williams iskoristila kiks zlatne olimpijke

Maja Giljanović • subota, 17.10.2009.

Olimpijska se pobjednica Un Jong Hong obilato preračunala: 20-godišnjakinja iz Sjeverne Koreje je odabrala najteža dva preskoka i nakon oba krivo doskočila što je poput kobca iskoristila Kayla Williams i osvojila svoju prvu medalju na najvećim natjecanjima.

Kayla Williams koja je u dobi od 16 godina tek zakoračila medu gimnastičku elitu nakon prvog je preskoka osvojila 15,200 bodova, nakon drugog 14,975 i osvojila svoju prvu medalju na najvećim natjecanjima poput svjetskih prvenstava i Olimpijskih igara. Amerikanka koja je osvojila i pole u kvalifikacijama (14,812) jedina je osvojila više od 15 bodova (15,087) i slavila ispred europske prvakinje Švicarke Arianne Kaeslin (15,075 i 13,975 ukupno 0,562 boda manje) na drugom i Francuskinje Youne Dufournet (14,275 i 14,625 0,637 manje) na trećem mjestu.

Olimpijska pobjednica Un Jong Hong koja je u Pekingu prošlo ljeto Sjevernoj Koreji donijela prvu gimnastičku zlatnu medalju u povijesti OI je izabrala najtežu kombinaciju skokova (6,5 i 6,5 - Williams je primjerice odabrala 6,3 i 5,8) i prilikom oba doskoka izgubila dovoljno da u konačnici osvoji tek peto mjesto (14,262), četvrta je Ruskinja Jekaterina Kurbatova, šesta druga Ruskinja Ana Miždrikova, sedma Kanađanka Brittany Rogers i osma Meksikanka Elsa Garcia Rodriguez Blancas.