Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina C, 3. kolo, 18.10.2009., Hamburg, Color Line Arena, gledatelja: 7.415

Ivor Krapac • nedjelja, 18.10.2009.

Rukometaši Croatia osiguranja doživjeli su visok i neugodan poraz u Hamburgu u trećem ovosezonskom nastupu u Ligi prvaka. HSV je u svojoj dvorani nadjačao Zagrebaše s devet golova razlike, a presudilo je jako slabo drugo poluvrijeme u kojem su hrvatski prvaci pali bez pravog otpora...

UKUPNO2692/48

Momčad Senjanina Maglajlije neće po dobrom pamtiti prvi jači test u elitnom kontinentalnom klupskom natjecanju. Zagrebaši su uoči puta u Njemačku najavljivali da bi im ova utakmica mogla pokazati gdje su trenutno u usporedbi s vrhunskom europskom konkurencijom, a ako je suditi po 60 minuta u Hamburgu, pogotovo drugom poluvremenu u kojem se dogodio veliki pad, još uvijek su dosta daleko. Uoči nastavka natjecanja, Maglajliju i njegove igrače čeka puno posla.

Zagrebaši na početku utakmice nisu bili u najboljem izdanju, a da se to nije dogodilo, vjerojatno bi nakon prvih 30 minuta rezultatski stajali bolje s obzirom da ni domaća momčad nije izgledala sjajno. No, HSV je u većem dijelu prvog poluvremena dosta toga dobio na poklon od hrvatskih prvaka. Bilo je izgubljenih lopti koje su kažnjene golovima iz kontre, nekoliko Zagrebovih kontri okončano je presječenim dodavanjem ili Bitterovom obranom, a bilo je i nesreće s obzirom da je nekoliko šuteva Zagrebaša zaustavio okvir gola.

Vezane vijesti

Nakon izjednačenog otvaranja i minimalnog vodstva Maglajlijine momčadi u petoj minuti (2:1), HSV je serijom od pet golova došao do prednosti od 6:2 i do završnice poluvremena mirno kontrolirao rezultat, a kako su u tom razdoblju domaćeg odvajanja Zagrebaši imali i dvije minute s čovjekom više nakon Vorijevog isključenja, jasno je da se taj pad mogao izbjeći. Dok je u obrani bio ostvaren barem prvotni cilj s obzirom da, uz izuzetak nekoliko kontri, HSV-ovi igrači nisu zabijali u ranoj fazi napada, u napadu je išlo puno teže, Zagreb se dosta mučio s agresivnih 3-2-1 domaće momčadi.

U završnici prvog poluvremena Maglajlija je promijenio obranu na 6-0 i u tom razdoblju Zagrebaši su pokazali više živosti, uz pogotke Ivana Balića i Tončija Valčića u smanjenju na samo dva razlike (14:12) nakon 30 minuta. Tada je izgledalo obećavajuće, ali po povratku na teren nakon odmora u svlačionicama sve se vrlo rasplelo u korist domaće momčadi.

Ljevak Marcin Lijewski šutem izvana i Igor Vori uz dva pogotka s crte povukli su HSV do 21:15 u 36. minuti, da bi nešto kasnije Hans Lindberg iz sedmerca produbio rupu u kojoj se Zagreb našao povećanjem na 23:16 nakon 10 minuta drugog poluvremena. Nakon što su kola krenula nizbrdo, više nije bilo vraćanja na pravi put - do kraja susreta Maglajlijina momčad nije stigla bliže od pet golova zaostatka.

Pad je nakratko s nekoliko pogodaka usporio Frank Loke, no HSV je u završnici ipak potopio sve nade Zagrebaša u izbjegavanje visokog poraza, uz odlazak do velikih 35:24 u pretposljednjoj minuti. Marko Kopljar je s dva uzastopna gola postavio konačnih devet razlike.

Martin Schwalb mogao je biti jako zadovoljan izdanjem svoje momčadi, kod koje se nije previše osjetio izostanak Blaženka Lackovića zbog ozljede. Veću priliku dobio je povratnik Pascal Hens, kojem je trener dao glavninu minuta na lijevom vanjskom, dok je Domagoj Duvnjak ovog puta u napadu bio aktivan u prvoj fazi utakmice. S druge strane, Maglajlija će imati puno materijala za analizu što je pošlo ukrivo i popravljanje uoči novih nastupa CO-a u Ligi prvaka sredinom sljedećeg mjeseca.

HSV je sa sedam golova vodio sjajni Igor Vori, koji nije imao puno popusta za donedavne klupske suigrače, Hans Lindberg dodao je pet golova (četiri sa 7 m), a Hens i Marcin Lijewski po četiri pogotka. U Zagrebovim redovima najefikasniji su bili Balić i Lazarov (po šest golova), a Frank Loke zabio je pogodak manje.