Bez milosti za autsajdere

Goran Markuš • ponedjeljak, 19.10.2009.

Kao niti HSV protiv našeg CO Zagreba milosti nisu imali niti rukometaši FCK odnosno Ciudad Reala koji su sjajnim nastupima potpuno nadigrali svog protivnika u trećem kolu rukometne Lige prvaka...

Potpuno neočekivano uvodni dio prvog poluvremena gosti iz Norveške nisu se samo sjajno držali protiv moćnog Ciudad Reala već su uspjeli izboriti i odlično minimalno vodstvo. Međutim, koncentracija i izdržljivost mlade momčadi Fyllingena, očekivano, naglo opada što su domaćini itekako znali iskoristiti.

Ciudad Real tako već do poluvremena 7:1 serijom bježi na +6 da bi vrlo brzo nakon povratka na teren ušli u dvoznamenkastu razlika. Međutim, iskusni Španjolci niti ovdje se ne zaustavljaju i do kraja susreta za 3165 duša u dvorani spektakularnom igrom dovode utakmicu kraju sa i više nego sigurnih 16 golova prednosti.

"Mi smo mali klub prepun mladih igrača stoga na odličnih 20 minuta protiv najboljeg rukometnog kluba na svijetu možemo itekako biti ponosni", usprkos porazu sa osmjehom na licu izjavio je trener Norvežana, Andreas Fältnas s kojim se složio i iskusni Talant Dushebajew: "Fyllingen je odlično ušao u susret, no tako mlada momčad ipak još mora dosta poraditi na konstantnosti."

Niti se u trećem susretu skupine, onom između debitanta Alingsasa i FCK autsajder nije dobro proveo. Naime, na leđima sjajnog Einara Sand Korena (10 golova) gosti su već do poluvremena imali solidnih + 6 koji do kraja susreta rastu na još sigurnijih 12 golova razlike.

Uz Korena svakako treba spomenuti i vratarski duo Kasper Hvidt - Steinar Ege koji je bio nepremostiva prepreka za domaće Šveđane. Za kraj vrijedi istaknuti i Jonathana Berga koji se sa šest golova prometnuo u najefikasnijeg igrača Alingsasa.