Nexe Našice 32:34 RK Zagreb
RK Zagreb

CO samo +2 u Našicama

Ivana Strahija • petak, 23.10.2009.

Našičani su se dokazali kao druga ekipa prvenstva i za najboljim hrvatskim klubom zaostali svega dva pogotka u međusobnom srazu.

Odradili su Nexe i CO zaostali susret sedmog prvenstvenog kola, kojeg su morali odgoditi zbog euro-obaveza, Nexe u Kupu kupova, CO u Ligi prvaka.

Vrlo su rado ugostili Našičani ekipu iz Zagreba, čiji je dolazak prepunio i inače dobro popunjenu dvoranu OŠ Kralja Tomislava. A domaći Nexe uistinu je namučio Croatia osiguranje, umalo priredivši senzaciju, i dadatni udarac na već poljuljano samopouzdanje Zagrepčana.

Tijekom prvog dijela Nexe pokazuje "od čega je napravljen", a momci Kasima Kamenice velikim požrtvovanjem i borbom do posljednje minute uspijevaju na odmor otići s +2 (20:18).

Shvativši da mogu protiv zagrebačkog diva, Našičani odlaze i korak dalje u drugom poluvremenu, a dvorana se umalo raspala kad se na semaforu pokazalo 23:20.

Nexe ipak nije uspio držati tempo najboljih hrvatskih rukometaša, pa u posljednjih desetak minuta Zagreb konačno odlazi u zamjetniju prednost, koju domaći ipak smanjuju na sasvim respektabilnih -2 kod 32:34.

Zavrijedili su Našičani čestitke, iskoristili su psihički pad Zagrepčana nakon debkla u Hamburgu, ali i svoju odličnu formu nakon natjecanja na euro-razini. Ukoliko ustraju u ovakvim igrama od njih ljubitelji rukometa mogu očekivati velike stvari.

Najbolji domaći strijelac bio je Barišić s devet pogodaka, kod CO-a Štrlek s jednakim brojem golova.