Na krilima Rudeža i Žižića

Edvard Burić • subota, 24.10.2009.

Cedevita je ostvarila i drugu pobjedu u NLB ligi svladavši u četvrtom kolu na svom parketu Bosnu s 83:76. Briljirao je Damjan Rudež koji je gađao trice 6/7 dok je vrlo dobru posljednju dionicu odigrao i Andrija Žižić...

Utakmicu su otvorili gosti vodstvom 2:0, ali Cedevita vrlo brzo preuzima vodstvo. Nakon četiri minute serijom od sedam uzastopnih koševa domaći košarkaši kontrom Bariše Krasića odlaze na 7:2. Poslije toga do kraja prve četvrtine igra se košem na koš. Četvrtinu zatvara Vučurović za 20:16.

Drugu četvrtinu odlično otvaraju igrači Cedevite koji sa šest koševa Žižića i dva Andersona odlaze na velikih plus 12 (28:16). Gosti smanjuju na 28:18, a onda danas izuzetno rasploženi Damjan Rudež tricom odvodi Cedevitu na najvećih plus 13 (31:18). Međutim, gosti se ne predaju i malo po malo počinju smanjivati razliku. Do kraja poluvremena su se potpuno približili Cedeviti i tricom Jovanovića završili poluvrijeme sa samo minus dva (41:39).

Treća četvrtina je krenula u potpunosti u znaku Sarajlija koji rade seriju od 8:0 i preuzimaju kontrolu nad utakmicom. U tom periodu prvo četiri koša postiže Ivanović, a nakon njega i Šehović dvjema kontrama. Ipak, tada na scenu stupa Rudež i vraća Cedevitu u utakmicu. Postiže šest koševa (slobodno bacanje, trica i kontra) i Cedevita dolazi na minus tri (53:56). Gosti preko Šehovića održavaju tri do pet koševa prednosti, ali četvrtinu završava Cedevita tricom Rudeža i košem Andersona (60:61).

Zadnju četvrtinu otvara Thomas Mobley skokom u napadu i Cedevita ponovno preuzima vodstvo. Rudež i dalje igra odlično i tricama izluđuje goste. Bez obzira na to oni se ne predaju i pokušavaju držati priključak. Kada Cedevita košem Žižića i tricom Rudeža odlazi na plus sedam gosti posustaju. Nakon toga dolaze koševima Češkovića na minus četiri (74:70), ali dalje nije išlo. Do kraja za domaće Žižić zabija još šest, na drugoj strani mu odgovara Češković sa četiri, a utakmicu zatvara Kovačević tricom. Kod gostiju najefikasniji je bio Suad Šehović sa 22 koša, dok su Cedevitu predvodili Rudež sa 23 i Žižić sa 15 koševa. Anderson je dodao 11, ali i odličnih 9 asistencija. Na kraju treba reći da se kod gostiju ozlijedio Zlatko Jovanović i po riječima njegova trenera moguće je da će sa terena izbivati nekoliko tjedana.