Vodeni sportovi

Jug kroz ušicu igle

Maja Giljanović • subota, 31.10.2009.

Derbi četvrtog kola Jadranske lige u Kotoru su odigrale dvije momčadi sa stopostotnim učinkom, Cattaro s dvije pobjede u dvije utakmice i Jug s tri u tri. Branitelji titule osvojene prošle godine Dubrovčani su gotovo ispustili uzde i spašavali pobjedu u posljednjim sekundama.

CATTARO MAXIMUS - JUG CO 8:9 (1:4, 3:2, 3:2, 1:1)

Jadranska liga:

4. kolo, Kotor

Vezane vijesti

Suci: Brala (Rijeka), Periš (Split)

CATTARO MAXIMUS: Pijetlović (7 obrana), Nastran, Vukčević 1, Živković, Bjelobrković, Smodlaka 1, Varga 3, Đogaš 1, Žanetić, Kunac 1, Filipović 1, Jelić, Tomašević. Trener: Vičević

JUG CO: Vićan (12 obrana), Vranješ 2, Bošković 3, S. Sukno, Joković 1, Seman, Ivanković, Bušlje, I. Sukno, Dobud, Drobac, Obradović 1, Nižić, Šutalo 2. Trener: Fatović

Igrač više: Cattaro 3/9, Jug 6/11

Peterci: Cattaro 0/1, Jug 0/1

Najjaču utakmicu 4. kola u Kotoru su odigrali Cattaro i Jug. Branitelji prošlogodišnjeg naslova tempu tempiraju za start Eurolige i utakmica protiv protivnika kvalitete jednog Cattara možda je stigla prerano, tim više jer je domaćin prošli tjedan igrao kvalifikacije u Kupu LEN, prošao dalje kao drugoplasirani u skupini (iza Savone) i uigrao se pred gostovanje Dubrovčana.

Prvu je četvrtinu momčad trenera Elvisa Fatovića odigrala u stilu. Golovima Vranješa, Boškovića (2) i Jokovića - s druge strane jedini je gol dao Đogaš - Jug je vodio 4:1.

U drugoj četvrtini Kunac i Smodlaka smanjuju na samo gol razlike, Sukno vraća na dva, Filipović ponovno na jedan da bi u finišu prvog poluvremena Obradović povisio na 6:4.

Šutalo vraća Jugu tri gola prednosti, ali slaba realizacija igrača više (dva prokockana napada) obija se hrvatskom prvaku o glavu i Cattaro golovima Varge vraća na tek gol razlike (7:6). Treću su četvrtinu golovima za 8:6 i 7:8 zaključili Šutalo i Vukčević.

Četvrtu četvrtinu otvara Bošković (9:7 Juga), Varga manje od minute prije kraja smanjuje na 8:9, a drama doseže vrhunac u posljednjih 15-tak sekundi: Jug gubi loptu, Cattaro juriša prema Vićanu, Varga je sam ispred bivšeg hrvatskog reprezentativca, ali mu Vićan 12. obranom na utakmici skida šut za izjednačenje i Jugu u uzavrelom Kotoru čuva dva boda.