Vodeni sportovi

Mladost izbjegla blamažu

Matej Milanović • subota, 31.10.2009.

Mladostaši su katastrofalnom posljednjom četvrtinom doveli u pitanje pobjedu protiv jedne od najslabijih momčadi Jadranske lige, Kopra. Žapci su vodili 10:6 pred posljednjih osam minuta u kojima su Slovenci triput tresli protivničku mrežu i došli nadomak senzacije...

KOPER - MLADOST 9:10 (1:3, 2:3, 3:4, 3:0)

Jadranska liga, 4. kolo, Koper, Bazen Žusterna

Koper: Gržentić, Pavičić 1, A. Verač 1, Berce, B. Verač 1, Nosović, Puš 1, Galič 2, Merlak 1, Jakovčev, N. Černeka, Crnica 2, Kuk, Smolnik. Trener: Cetin

Vezane vijesti

Mladost: Brzica, Živković, Babić 1, Letica 1, Petković, Milaković 3, Zubčić, Martinić 2, Karač, Muslim 1, Vukičević 1, Buljubašić 1, Pavić, Lončar. Trener: Nikolić

Suci: Radonjić (Kranj), Tiozzo (Split)

Igrač više: Koper 2/3, Mladost 4/6

Peterci: Koper 1/2, Mladost 1/1

Četvrto kolo Jadranske lige odvelo je zagrebačku Mladost kod Kopra. To je bilo klasični gostovanje u kojem su bodovi upisani već prije samog puta, no u konačnici Žapci moraju biti presretni što su došli do punog plijena.

Početak susreta nije davao naznake mogućeg iznenađenja. Naime, Mladost je povela 3:1 nakon prvih osam minuta. Pobijedili su zatim i iduće dvije četvrtine te na posljednji odmor otišli sa 10:6 i sve je vodilo mirnoj završnici susreta u kojoj se od Mladosti očekivalo i povećanje prednosti.

To se međutim nije dogodilo. Koper je iznenađujuće razbio goste u posljednjoj četvrtini s 3:0 i u konačnici mogu žaliti što nisu izvukli barem bod protiv renomiranog protivnika. Slovenci su promašili jedan od dva peterca dok je Mladost realizirala jedinog kojeg su imali. Realizacija igrača više bila je 66 % kod oba sastava.

Najbolji u redovima Kopra bili su Galič i Crnica s dva pogotka, dok se kod Mladosti istaknuo Milaković s tri zgoditka. U idućem kolu Mladost će ugostiti POŠK, dok će Koper na teško gostovanje u Budvu.