Vodeni sportovi

Jadran i dalje na nuli

Ivana Jurica • srijeda, 11.11.2009.

Vaterpolisti splitskog Jadrana i dalje su bez osvojenih bodova u ovogodišnjem izdanju Jadranske lige. U šestom kolu na Poljudu sa 8:7 pobijedio ih je Šibenik NCP koji je tako ostvario treću pobjedu u petom ovosezonskom susretu.

Jadran ST – Šibenik NCP 7:8 (1:1, 1:3, 4:2, 1:2)

Split, bazen u Poljudu, gledatelja 500

Jadran SD: Petričević (11 obrana), Franičević 1, Vukić 2, Delaš 1, Bezić, Pleić, Popović, Vuleta, Kuzmanić, Perić (2), Banovac, Matutinović, Milardović, Hutten (1), trener: Dragan Matutinović.

Šibenik NCP: Kačić (12 obrana), Santini, J. Belamarić, Računica, Brlečić (1), Tyrell, Španja, Brkić 2, Sutić 3, Krnić (2), Vlahović, Samodol, Jukić, D. Belamarić, trener: Ivica Tucak.

Igrač više: Jadran ST 2/8, Šibenik NCP 4/10

Peterci: Jadran ST 1/4, Šibenik NCP 2/2

Suci: Adžić (Kotor) i Vlašić (Zagreb)

Susret je počeo minutom šutnje za dugogodišnju tajnicu splitskog kluba Anu Dvornik.

Splićani su imali početno vodstvo, do prednosti doveo ih je Amerikanac Hutten. Vrlo brzo Šibenčani su izjednačili, a zatim i došli do prednosti koji su gotovo stalno držali. Domaćini su u prve dvije četvrtine propustili realizirati čak dva peterca, a do kraja utakmice i treći. Prva dva obranio je raspoloženi vratar gostiju Miro Kačić.

Obrana Šibenika bila je vrlo čvrsta, i uz odličnog Kačića, primili su Šibenčani samo dva gola u 16 minuta igre. Golom Nikole Sutića na kraju četvrtine Šibenik NCP imao je dva gola prednosti (2:4).

Jadran se u trećoj četvrtini približio na 6:6, ali nisu igrači Ivice Tucka dopustili domaćinima da dođu do prednosti. Brlečić je postigao pobjednički gol za Šibenik. Imali su domaćini priliku za izjednačenje, dva je puta pucao Delaš, jednom mu je fantastični Kačić obranio, a drugi je put promašio okvir gola.

Bodovi su tako otišli u Krešimirov grad, a prve bodove u ovoj sezoni Splićani će pokušati tražiti u Rijeci kod Primorja EB.