Dobra večer Zrnića, Vukovića i Vorija

Matej Milanović • četvrtak, 19.11.2009.

Nastavljeno je 11. kolo rukometne Bundeslige. Hamburg je došao do lagane pobjede u Berlinu uz šest golova Vorija, Flensburg je nadigrao Melsungen, a Gummersbach je slavio kod Hannover Burgdorfa uz sedam pogodaka Vukovića i Zrnića. Za sada odlični Göppingen je pak uzeo samo bod protiv Grosswallstadta.

Hamburg je u Berlinu protiv Lisica sve riješio već nakon deset minuta vodstvom od 9:2. Nakon dvadeset minuta domaći su zaostajali deset razlike, 14:4, a na poluvrijeme se otišlo s nevjerojatnih 22:9 u korist HSV-a. U nastavku se nije dogodilo ništa bitnije i HSV je proslavio uvjerljivu pobjedu od 37:25.

Kod Füchse Berlina su po sedam golova zabili Bartlomiej Jaszka i Konrad Wilczynski koji je realizirao četiri sedmerca. Kod HSV-a je pak sa sedam pogodaka najbolji strijelac bio Hans Lindberg, koji je zabio pet sedmeraca. Igor Vori bio je jako dobar sa šest golova, a Domagoj Duvnjak i Blaženko Lacković pomogli su s tri zgoditka.

Grosswallstadt je serijom od šest pogodaka na gostovanju kod Göppingena došao do 9:5 u 21. minuti. Svega pet minuta kasnije domaći su izjednačili na 10:10. U nastavku je Grosswallstadt ponovno imao tri pogotka prednosti, no četiri i pol minute prije kraja domaći su poveli 25:24. U 58. minuti stigao je gol Jensa Tiedtkea za 27:26 gostiju, a bod je domaćima osigurao Dragos Nicolae Oprea pogotkom na početku posljednje minute igre.

Upravo je Oprea bio najbolji kod svojih s osam golova. Kod Grosswallstadta su se istaknuli Stefan Kneer sa sedam i Steffen Weinhold sa šest golova.

Flensburg se s Melsungenom mučio cijelo prvo poluvrijeme i na odmor su otišli s minimalnom prednošću, 16:15. No, već nakon sedam minuta nastavka došli su do velikih pet pogodaka prednosti, 22:17. Do kraja utakmice je Flensburg u nekoliko navrata došao do maksimalnih +8, a Melsungen je na nešto prihvatljivijih -4 smanjio tek u posljednje dvije minute igre s četiri uzastopna pogotka.

Lars Christiansen zabio je 12 golova za Flensburg od čega osam sa sedam metara, a odličan je bio i Michael Knudsen sa sedam golova. Kod gostiju su pak deset puta protivničku mrežu tresli Grigoris Sanikis i Nenad Vučković koji je četiri gola zabio iz sedmeraca. Za Melsungen je jedan gol upisao i Dalibor Anušić.

Očekivane bodove upisao je i Gummersbach na gostovanju kod Hannover Burgdorfa. Gosti su do prve osjetnije prednosti došli u 23. minuti pri rezultatu 11:8, a do poluvremena je Hannover Burgdorf uspio smanjiti na 14:13. U nastavku je Gummersbach u nekoliko navrata odlazio na četiri golova prednosti pa su se domaći vraćali na -2. Ključnu seriju od dva uzastopna pogotka za odlazak na 27:23, gosti su dostigli u 58. i 59. minuti kada su obje momčadi imale jednog isključenog igrača.

Kod domaćih je šest puta precizan bio Piotr Przybecki, a kod gostiju su najbolji strijelci sa sedam golova bili Vedran Zrnić i Drago Vuković.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710