Zadranima dovoljno poluvrijeme

Branimir Korać • subota, 21.11.2009.

Košarkaši Zadra ubilježili su uvjerljivu pobjedu u devetom kolu NLB lige. U svojoj dvorani ugostili su momčad FMP-a i s lakoćom ih svladali 90:69 riješivši sve za svega 20 minuta...

Zadar nastavlja s kameleonskim preobražajima. Koliko u gostima igraju neuvjerljivo, toliko na domaćem parketu izgledaju odlično pa je tako i u devetom kolu u Zadru loše prošao FMP koji je svladan s visokih 90:69.

Bio je to posve izvjestan dvoboj u kojem su Zadrani dominirali svih 40 minuta. Za osiguranje pobjede trebalo im je svega 20 minuta, na poluvremenu su već imali 21 poen viška i u drugom dijelu nije bilo teško zadržati stečenu prednost.

Naznake o kakvom bi se susretu moglo raditi, stigle su vrlo brzo. Već nakon pet minuta igre Zadar je vodio 12:4, a tricom Rančića poveli su u sedmoj minuti po prvi put s dvoznamenkastom prednosti 20:9.

Prva četvrtina završena je vodstvom Zadrana 26:14, a u istom ritmu nastavilo se i u drugih deset minuta. Tomislav Ružić igrao je jako dobro u tom razdoblju, a u samoj završnici Jure Škifić je s dvije trice pomogao Zadru da dođe po prvi put i do visokih plus 20.

49:28 za Zadar na poluvremenu govorilo je kako će bodovi vrlo vjerojatno ostati u Zadru. Bezopasni gosti nisu davali znakove kako bi u drugom poluvremenu mogli doći do nekog čuda. Tako je i bilo, Zadar je s lakoćom čuvao prednost, FMP se nije uspio spustiti ispod minus 18, a domaćin je imao i najviših plus 27.

Završilo je 90:69 za Zadrane koji su pokazali još jednom kako su na domaćem terenu praktički nepobjedivi. Ipak, za veliki rezultat trebat će im i pobjede u gostima. U sljedećem kolu će jurišati na još jednu domaću pobjedu kada ugoste Bosnu, a priliku za gostujuće slavlje imat će 5. prosinca kada će putovati u Podgoricu.

U ovom susretu najbolji kod Zadra bili su Tomislav Ružić s 20 poena i 13 skokova te Marko Car s 14 poena i Hrvoje Perić s 11 poena i šest skokova. Kod gostiju Dragan Labović ubacio je 14 poena, a Andreja Milutinović 12.