1. Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 28.11.2009, 15:30 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 1500
Suci: Goran Proleta (Opuzen), Petar Gabrilo (Split) i Antonijo Pejić (Podstrana)

Ivana Jurica • subota, 28.11.2009.

Croatia Sesvete je bez ikakve konkurencije najlošija momčad koja je gostovala na Šubićevcu ove, ali i ranijih sezona. Šibenčani su upisali sigurnu pobjedu od 2:0 golovima Božića i Zeca, ali s obzirom na prikazano Sesvećani samo šibenskoj neefikasnosti i odličnom vrataru Berišiću mogu zahvaliti što su Krešimirov grad napustili sa samo dva gola u mreži.

Jusuf Dajić
58'
16
Samir Duro
74'
17
Antonio Jakoliš
87'
Artim Pollozhani
46'
9
Ante Pokrajčić
62'
5
Vedran Jerković
79'
Ivica Zelenbrz

Teško je i pobrojati sve prilike koje su domaći nogometaši uspjeli promašiti u susretu s fenjerašem. Da je nišanska sprava bila naštimana Croatia je na Šubićevcu mogla doživjeti debakl gori i od onoga na Poljudu u prošlom kolu. Odmah u prvoj minuti mogla se zatresti mreža gostiju. Elez je izveo korner s desne strane, Vidić je pucao glavom, ali njegov je udarac umjesto braniča u tamno crvenom blokirao igrač u Modrom, Ermin Zec.

Od prve se minute igrala viktorija na gol gostiju. U petoj minuti Elez opet odlično centrira, a Budiša na drugoj stativi ne uspijeva na vrijeme postaviti nogu. Redaju se prilike kao na tekućoj traci: Alispahić u šansu gura Zeca, ali gostujući vratar istrčavanjem brani udarac prvog šibenskog topnika. Nakon toga akcija koja je u Osijeku Modrima donijela gol: Alispahić izvodi korner, u skoku je opet najviši Vidić, ali epilog nije identičan onom iz Gradskog vrta. U 16. minuti poigrao se Zec s obranom gostiju, a udarac mu je na kraju obranio odlični Berišić.

U 18. minuti prvi pokušaj prijetnje gostiju. Juroš je izveo slobodan udarac, ali pogodio je tek živi zid. Odlična igra Karačićeve momčadi urodila je plodom u 38. minuti kad je Berišić po prvi put morao u svoju mrežu po loptu. Bugojanska veza odlično je funkcionirala, Zec se ponovno prošetao kroz nekoliko gostujućih igrača, gurnuo je loptu do Ivana Božića koji nema milosti. Lopta je u mreži, prvi je to Božićev prvenstveni pogodak od loma noge na Poljudu u rujnu prošle godine.

Minutu prije kraja prvog poluvremena potez kakav se zaista rijetko viđa na našim travnjacima. Vidić je ubacio s desne strane, Alispahić je primio loptu na otprilike 17 – 18 metara i onda atraktivno, škaricama preko glave fantastično pucao pod gredu, a vrhunskom intervencijom loptu je ispod grede izvukao Berišić. Do kraja poluvremena pokušao je i Zec iz okreta, ali otišlo je uz samu vratnicu.

Prilike gostiju nismo zaboravili napisati, jednostavno ih nije ni bilo. Goran Blažević slobodno je mogao i na godišnji odmor, jer gosti i nisu pokazivali previše napadačkih akcija, cilj je bio primiti što manje. Na prvu priliku u nastavku čekalo se do 51. minute kad je odlični Božić ovog puta glavom pucao po sredini gola. Tri minute kasnije Božić je bio u odličnoj prilici: Ademi je oduzeo loptu gostima, dodao Zecu koji asistira suigraču u napadu, ali gostujući vratar brži je od Božića.

U 58. minuti Alispahić je mogao i bolje reagirati, kao i Dajić minutu kasnije nakon centaršuta Budiše. Prilike Šibenčana bilo je teško i pobrojati, dok na drugoj strani gosti nisu ni u nastavku napravili kakvu takvu priliku pred Blaževićem. Zaigrali su nešto bolje, otvorenije, ali Blažević i dalje nije imao posla. Serija promašaja Modrih nastavila se i u 77. minuti kad su nakon centaršuta Jurčevića i Zec na prvoj i Dajić na drugoj stativi mogli bolje reagirati.

Sedam minuta prije kraja Zec je postavio konačan rezultat. Ponovno je Jurčević ubacio s desne strane, Alispahić je produžio za Zeca koji pogađa suprotnu stranu gostujućih vrata. Nisu se domaćini mirili s tim rezultatom, i dalje su žestoko napadali. Dajić, koji je u nastavku ušao u igru, bio je u stopostotnoj šansi u 86. minuti, mogao je pitati golmana gdje će pucati, ali oklijevanje ga je skupo koštalo, Berišić je istrčao i po tko zna koji put spasio svoj gol. U 87. minuti jedina akcija gostiju koja je mirisala na opasnost. Lopta je ubačena s lijeve strane, ali bila je malo previsoka za Pokrajčića.

Domaći trener Karačić u igru je tada uveo i mladog Antonija Jakoliša koji je već u prvom napadu mogao do svog prvoligaškog prvijenca. Husmani mu je dao odličnu loptu, izašao je sam na golmana, ali nije uspio, Berišić je i iz tog dvoboja izašao kao pobjednik.

Sigurna pobjeda daleko kvalitetnijih Šibenčana koji su prvenstvene susrete na Šubićevcu okončali pobjedom, a pred gostima je jako, jako puno posla ako žele zadržati prvoligaški status.