1. Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 28.11.2009, 15:30 h, Stadion Varteksa, Varaždin, gledatelja: 1000
Suci: Vučkov (Rijeka), Žudetić(Pula), Skender (Mrkopalj)

Ivana Strahija • subota, 28.11.2009.

Utakmica u Varaždinu nipošto nije bila loša. Vidjeli su oni koji su došli na stadion, njih 1000, dva penala, ali i mnogo trčanja te prave nogometne borbe.

Tomislav Jonjić
62'
7
Mladen Stipković
90'

Borimir Perković

U prve dvije minute odmah opasnosti po golove. Prvo je Golubar loptu dobro ubacio u prazan prostor pred zaprešićkim vratarom, ali Mujanović nije bio dovoljno brz da je iskoristi, a odmah zatim na drugoj strani igrališta Budimir je pokušao loptu nabaciti opasnom Dodi na glavu, ali je u skoku viši bio Tkalčić.

Varažinci potom preuzimaju terensku inicijativu, dok Inter prijeti iz prekida te pokušava kontranapade. No, rezultat se u 17. minuti mijenja u korist Intera, kad Punčec ruši Dodu, a sudac Vučkov možda prestrogo pokazuje na bijelu točku. Siguran je realizator najstrože kazne za 0:1 Miroslav Šarić.

Nisu međutim Varaždinci predugo tugovali, jer je loptu ubačenu u zaprešićkih 16 metara spustio Mujanović ravno na nogu Smrekaru, koji je zabija pravo u Interovu mrežu za poravnanje na 1:1.

Do kraja poluvremena bilježimo nekoliko šansi Mumleka iz slobodnjaka, imali su Varaždinci i korner, a Jagačić je svom silom poslao loptu iznad Interovog gola. Što se gostiju tiče, po domaća je vrata umalo poguban bio Dodo, koji je dobrano rastegao vratara Drevena svojim šutom s linije 16 metara.

U drugom dijelu opet po dvije akcije, svaka s jedne strane, odmah na početku. Prvo M. Šarić puca ka golu Varteksa, ali Conjar izbija loptu, da bi s druge strane travnjaka Delač vrhovima prstiju jedva skinuo loptu koju je sa sedam metara k njemu uputio Mujanović.

U 54. minuti opet slave domaći navijači. M. Šarić ruši u Interovom kaznenom prostoru Smrekara, a sudac Vučkov pokazuje na bijelu točku. Svoj 101. prvenstveni gol sigurno zabija Mumlek za vodstvo Varteksa 2:1.

Nakon vodstva počeli su Varaždinci srljati prema zaprešićkom golu, posebno tek ušli Brezovec. Situaciju koristi Jonjić koji je izigrao varaždinsku obranu, ali loptu šalje tik pored domaćeg gola. Zagrizli su potom Zaprešićani, još jednom pokušava Jonjić, pa Gulić, ali se rezultat ne mijenja.

Zato su se počele dešavati akcije i pred gostujućim golom, a nemir u obrambene redove Intera unio je Mujanović , koji dobiva dribling protiv Budimira, ali ne pogađa na pravo mjesto.

Do kraja susreta još trčanja i akcija, ali se rezultat ne mijenja, a pobjeda zasluženo ostaje u Varaždinu. Ona mnogo znači mladim Varaždincima, koji su njome prekinuli nepovoljni niz od mjesec dana bez prvenstvene pobjede, još od Međimurja i 3:0 17. listopada.

• Obrisan korisnik29.11.2009. u 17:39
    M, da. Smrekar je zabil nekome, a da nije Dinamo ili Hajduk? A suđenje? Boli glava. Čovječe, uspjeli su nam dosuditi zaleđe kod ubacivanja lopte iz auta???????
  • Obrisan korisnik28.11.2009. u 19:31
    Odlično...3 boda su v žepu..a kaj je najvažnije jedan gol je dal napadač,Smrekar...:))) Sad hrabro u Rijeku..