Pobjedonosni gol Bilića

Marin Pintur • subota, 28.11.2009.

Odigrane su prve tri utakmice dvanaestog kola španjolskog prvenstva. Mate Bilić je donio vrijedne bodove Sportingu, Valencia je propustila svladati goste s Mallorce, a Sevilla i Malaga su podijelili bodove.

Hrvatski reprezentativac Mate Bilić je junak današnjeg dvoboja između Sporting Gijona i Villarreala. Iako je odigrao samo zadnjih 25 minuta, Bilić je uspio postići pogodak, izboriti kazneni udarac i isti promašiti! Očekivano, igralo se vrlo tvrdo i žestoko, o čemu govori podatak da je sudac podijelio pet žutih kartona i jedan crveni. Obje su momčadi do 75. minute promašile nekoliko prilika, a tada je Sporting došao do vodstva.

Branič Villarreala Gonzalo je u kaznenom prostoru srušio De las Cuevasa i usput zaradio crveni karton. Vratar gostiju Diego Lopez je obranio udarac Rivere, međutim na odbijenu loptu je natrčao Bilić i pospremio je u mrežu. Bivši napadač Hajduka je mogao u 88. minuti postati dvostruki strijelac, ali Diego Lopez se pokazao kao specijalist za jedanaesterce obranišvi Bilićev udarac s bijele točke.

Mallorca je došla do svog trećeg boda u gostima, i to na gostovanju kod Valencije. Prvo poluvrijeme na Mestalli je završilo bez pogodaka, ali zato je na samom početku drugog dijela Valencia došla u vodstvo. Svoj deveti pogodak u Primeri ove sezone je postigao David Villa na asistenciju Banege. Domaći igrači su nakon toga propustili nekoliko prilika za povećanje vodstva, da bi ih u 85. minuti stigla kazna. Veznjak Mallorce Gonzalo Castro je izborio kazneni udarac koji je realizirao Borja Valero.

Uzbudljiv su dvoboj odigrali Sevilla i Malaga. Gosti, koji su posljednji na ljestvici Primere, su na Sanchez Pizjuan došli kao autsajderi. Kada je u 10. minuti isključen napadač gostiju Albert Luque, rijetki su Malagi davali šanse da može doći do bod(ova). Međutim, gosti su odigrali odlično prvo poluvrijeme i na odmor otišli s prednošću od 0:2. Prvo je u 22. minuti Fernando zabio za vodstvo Malage, da bi u zadnjoj minuti prvog dijela Duda bio precizan za šokantno vodstvo gostiju.

U drugom poluvremenu se mogla vidjeti dominacija Seville, iako ni Malaga nije bila bezopasna. Domaćin smanjuje zaostatak u 58. minuti preko Luisa Fabiana. Kada je 15 minuta kasnije Luis Fabiano postigao svoj peti gol u Primeri ove sezone, činilo se da će Malaga ostati kratkih rukava. Ipak, Sevilla nije uspjela postići treći pogodak i Malaga je došla do boda s kojim mogu biti zadovoljni.

• beaver29.11.2009. u 02:48
    evo opet je gol zabio! vec bi se moglo i naslutiti da je njemu mijesto u prvih 11 nase repke