Sjajna premijera Baždarića

Vedran Babić • subota, 05.12.2009.

Novi igrač Cedevite, Marino Baždarić, na odličan se način predstavio domaćoj publici u Sutinskim vrelima. U dvoboju 11. kola NLB lige Cedevita je protiv Širokog slavila poslije produžetaka 93:86, no uz Riječanina veliki obol pobjedi dao je i Amerikanac Thomas Mobley...

Gosti iz Širokog su bolje ušli u utakmicu i već u prvoj četvrtini su imali prednost 24:12. Na kraju tog perioda bilo je 30:19, da bi do poluvremena Cedevita ipak zaigrala bolje i smanjila na 42:33. U jednom dijelu treće četvrtine gosti su pet minuta bili bez koša, što je Cedevita iskoristila i povela 50:49, po prvi put od samog početka utakmice.

Tada se ušlo u neizvjesnu završnicu, koja je kulminirala 1.7 sekundi prije kraja utakmice. Gosti su košem Siniše Štembergera poveli 75:73, da bi Thomas Mobley na promašeni šut Marina Baždarića uhvatio napadački skok i istovremeno proslijedio loptu u koš za produžetke. U narednih pet minuta Baždarić je pri rezultatu 83:83 pogodio četiri uzastopna slobodna bacanja i to se pokazao kao ključni trenutak.

Baždarić je utakmicu završio s učinkom od 24 koša, od čega čak 15 s crte slobodnih bacanja (iz 19 pokušaja) i tako pokazao kako bi njegov angažman trebao biti pun pogodak uprave Cedevite. Pratili su ga s 20 Andrija Žižić, Mobley sa 17 te Jermaine Anderson sa 16 koševa.

Kod gostiju najistaknutiji pojedinac bio je Hrvoje Puljko s 22 poena, šest skokova i tri asistencije, dok je bivši igrač Cedevite, Frano Čolak, ubacio 19 uz devet skokova.