Hemofarm slavio u Pioniru

Vedran Babić • subota, 05.12.2009.

U ostalim susretima 11. kola NLB lige međusobno su se sastala četiri srbijanska predstavnika. Hemofarm je u Pioniru iznenadio Crvenu zvezdu 88:86 i tako prekinuo njen niz od šest uzastopnih pobjeda, dok je Partizan slavio u Kragujevcu kod Radničkog zahvaljujući odličnoj posljednjoj četvrtini.

S ukupno šest pobjeda u nizu u svim natjecanjima (NLB i Eurokup), košarkaši Crvene zvezde s razlogom su bili favoriti protiv Hemofarma. Ipak, poslije 40 minuta zaista izjednačene košarke pobjedu su odnijeli momci iz Vršca rezultatom 88:86.

Hemofarm je na poluvremenu vodio 43:41 ponajviše zahvaljujući raspoloženom Miljanu Pavkoviću, koji je ubacio 17 koševa u tom periodu. Egal se nastavio i u drugom dijelu, a ulaskom u posljednju dionicu Zvezda je imala prednost 65:61.

Hemofarm se gotovo odmah vratio i serijom 10-0 poveo sa šest razlike. Ipak, u posljednjim trenucima utakmice odlučivala su slobodna bacanja. Prvo je pri rezultatu 87:86 Jagodnik pogodio jedno od dva slobodna bacanja i ostavio tračak nade Zvezdi u pobjedu ili barem produžetke.

Domaćin se odlučio na ovu prvu taktiku, no dalekometni šut Tadije Dragićevića nije prošao kroz obruč i Hemofarm je upisao šestu pobjedu u desetom susretu. Zvezda je pak na omjeru 5-6 i u idućem kolu gostuje u Zadru.

Što se strijelaca tiče, najefikasniji je bio Pavković s 27 poena, 18 je postigao Stefan Marković, a 15 Milan Mačvan, koji je uz to uhvatio i sedam skokova. Kod Zvezde najviše su ubacili upravo Dragićević i Filip Videnov (oba po 18).

Do omjera 6-4 stigao je i Partizan u Kragujevcu kod Radničkog (73:67), potvrdivši tako porast forme "zaslađen" pobjedom u Malagi kod favorizirane Unicaje u sklopu Eurolige sredinom tjedna. Novak u NLB ligi odlično se držao s braniteljem naslova punih 30 minuta, poslije kojih je vodio 56:54. Ranije, na poluvremenu je bilo 41:38 u korist domaćina.

A onda, u posljednjoj četvrtini možemo reći očekivani pad kvalitetom inferiornije momčadi. Partizan je "stisnuo" u obrani, zatvorio sve prilaze košu i serijom 14:4 okrenuo na 68:60, što mu je bila dovoljna prednost uoči same završnice.

Dva najučinkovitija igrača utakmice stižu iz redova Radničkog, a to su Marko Brkić (19) i Vladimir Vuksanović (18). Po tko zna koji put ove sezone najistaknutiji igrač Partizana bio je Aleksandar Marić s 12 koševa i isto toliko skokova, a double-double ostvario je i njegov suigrač Dušan Kecman (10 koševa, 10 skokova).