Vodeni sportovi

Jadran HN lako preko Mornara

Matej Milanović • subota, 05.12.2009.

U desetom kolu Jadranske lige u vaterpolu Jadran Herceg Novi lagano je svladao Mornar s 9:4. Odličnu je utakmicu odradio Zloković koji je sam zabio isto golova koliko i čitava momčad Mornara...

JADRAN HN - MORNAR 9:4 (4:1, 3:1, 1:2, 1:0)

Jadranska liga, 10. kolo, Igalo, Bazen instituta Simo Milošević

Jadran HN: Šćepanović, Zloković 4, Vukčević 2, Janović 2, Sekulić 1, Bebić, Elez, Tršanović, Gojković, Ivović, Klikovac, Jokić, Perčinić. Trener: Mustur

Mornar: Kačić, Ban 2, Burić 1, Marelja 1, Kragić, Marinić, Čagalj, Oreb, Jerković, Podrug, Mataić, Čalić, Buzdovačić, Udiljak, Bratić. Trener: Posinković

Gledatelja: 500

Suci: Curić (Dubrovnik), Avramović (Kotor)

Igrač više: Jadran HN 0/3, Mornar 2/5

Peterci: Jadran HN 0/1, Mornar 1/1

Utakmica u Igalu između Jadrana i Mornara riješena je već nakon prvog poluvremena. Naime, domaći su prvih osam minuta dobili s 4:1, a u drugoj četvrtini prednost su dodatno povećali na 7:2.

Mornar je jedino u trećoj četvrtini izvukao pozitivan rezultat dobivši tih osam minuta s 2:1, a u konačnici je Jadran ipak vratio pet pogodaka prednosti s konačnih 9:4.

Odličnu je utakmicu kod domaćih imao Boris Zloković s četiri gola, dok je kod Mornara dva zabio Marin Ban. Obje momčadi nisu realizirale tri prilike s igračem više, no dok je Mornar imao pet prilika pa su samim time dvije zabili, domaći su imali svega tri igrača više i nisu iskoristili niti jednog.