Vodeni sportovi

Mladost i Budva bez pobjednika

Matej Milanović • subota, 05.12.2009.

Mladost je u desetom kolu Jadranske lige u vaterpolu odigrala 5:5 protiv Budve. Žapci su dugo gubili, ali su u konačnici čak i poveli s 5:4, što im ipak nije bilo dovoljno za više od boda...

MLADOST - BUDVA 5:5 (1:2, 0:1, 2:1, 2:1)

Jadranska liga, 10. kolo, Zagreb, Bazen na Savi

Mladost: Brzica, Pavić, Letica 1, Petković 1, Muslim 1, Karač 1, Zubčić 1, Kučević, Hinić, Milaković, Buljubašić, Lončar. Trener: Nikolić

Budva: Šefik, Peković 2, Pasković 1, Tičić 1, Danilović 1, Petković, Ćirić, Ljubanović, Pejaković, Trbojević, Ivošević, Franičević, Lazović, Dončić. Trener: Krivokapić

Gledatelji: 500

Suci: Brala (Rijeka), Franulović (Rijeka)

Igrač više: Mladost 0/5, Budva 1/6

Peterci: Mladost 2/2, Budva -

Prvu četvrtinu velikog okršaja između Mladosti i Budve bolje su odigrali gosti koji su dvaput prelazili u vodstvo te su na prvi odmor otišli s 2:1. Jedini gol u drugoj četvrtini postigao je Branko Peković za visokih 3:1 gostiju.

Domaći su u trećoj četvrtini s dva uzastopna pogotka izjednačili na 3:3, ali se na zadnji odmor ipak otišlo s prednošću Budve od 4:3. U posljednjih osam minuta stiglo je novo izjednačenje Mladosti, a potom i prvo vodstvo golom Frana Karača za 5:4. Nedugo zatim stiglo je izjednačenje Budve i do kraja dvoboja rezultat se više nije mijenjao.

Utakmicu je okarakterizirala katastrofalna izvedba igrača više s obje strane. Domaći nisu iskoristili niti jednu od pet prilika, a gosti samo jednu od šest. Gostujući Peković bio je jedini igrač na utakmici s dva pogotka.