Vodeni sportovi

Deseta sreća za Jadran!

Vedran Babić • subota, 05.12.2009.

Tek u desetom kolu Jadranske lige splitski Jadran je stigao do prve pobjede. Jadranaši su slavili u Koperu kod Rokave, dok je riječko Primorje EB rutinirano odradilo dvoboj s POŠK-om na Poljudu.

KOPER ROKAVA - JADRAN ST 7:9 (3:1, 0:2, 2:2, 2:4)

Jadranska liga, 10. kolo
Koper, bazen Žusterna
Suci: Radonić (Slovenija), Tomić (Hrvatska)

Koper Rokava: Gržentić (13 obrana), Pavičić, A. Verač 1, Berce, B. Verač 1, Nosovič, Puš, Galić 1, Merlak, Jakovčev, N. Černeka 1, Crnica 2, Smolnik 1, Basiaco. Trener: Veselin Đuho

Jadran ST: Petričević (11 obrana), Franičević 2, Jelavić, Delaš, Bezić, Plejić, Popović 1, Miladinović, Kuzmanić, Perić 1, Banovac, Matutinović 4, Vlaić, Hutten 1. Trener: Dragan Matutinović

Igrač više: Koper 2/5, Jadran ST 3/7
Peterci: Koper 2/2, Jadran ST -

Vaterpolisti splitskog Jadrana napokon su osjetili slast pobjede u Jadranskoj ligi. Za to im je trebalo čak deset utakmica, a "žrtvu" su našli u Sloveniji, točnije u Koperu, kojeg su porazili s 9:7 u utakmici u kojoj su se vratari pokazali u dobrom svjetlu. Domaćini su poveli 3:1, no Jadran se u drugoj četvrtini vratio u susret i izjednačio na 3:3.

Treća četvrtina nije donijela nikakav značajniji pomak na semaforu (5:5), da bi u posljednjih osam minuta Splićani pojačali tempo i s 4:2 stigli do premijerne pobjede. Bojan Matutinović bio je najzaslužniji za trijumf s četiri pogotka, dok je najbolji strijelac u sastavu Rokave bio Crnica s dva gola.

POŠK - PRIMORJE EB 5:15 (2:2, 1:5, 2:3, 0:5)

Split, bazen u Poljudu
Suci: Adžić i Kontić (obojica iz Kotora)

POŠK: Veršić (2 obrane), Prižmić, Udiljak, Barbarić 2, Kaurloto, Maras 1, Scherbl 1, Rabadan, Ivanišević 1, Travnikar, Jelovina (6 obrana), Crnčević. Trener: Siniša Školneković.

Primorje EB: D. Car (11 obrana), Glavan, B. Car 1, Krapić 2, Pavlović, Franković 2, Tiškivski, Brala 1, Vrljić 1, Barać 2, Beltrame 1, Bukovac 1, Križanec (2 obrane), Krizman 4. Trener: Zoran Roje.

Igrač više: POŠK 0/5, Primorje EB 3/7
Peterci: POŠK 1/1, Primorje EB 1/1

Iako su dobro krenuli u utakmicu i generalno odigrali dosta solidno, vaterpolisti POŠK-a završili su susret s riječkim Primorjem s deset golova minusa. Gosti su ipak pokazali kao prejaka momčad te su ukupnom serijom 7-0 u završnici utakmice stigli do konačnih 15:5.

Nerješiva enigma u sastavu Riječana bio je Krizman s četiri gola, a jedino je Barbarić u sastavu Splićana postigao dva pogotka.