Vodeni sportovi

Šibenčani pali u nastavku

Ivana Jurica • subota, 05.12.2009.

Vaterpolisti Šibenik NCP-a doživjeli su treći poraz u Jadranskoj ligi ove sezone. Bolji od Šibenčana u Kotoru bio je domaći Cattaro s 13:7. Momčad Ivice Tucka vodila je nakon prvog poluvremena, ali u nastavku došlo je do pada u igru što su domaćini iskoristili i na kraju ostvarili uvjerljivu pobjedu.

Cattaro Maximus - Šibenik NCP 13:7 (4:3, 0:2, 4:1, 5:1)

Kotor, bazen ŠRC "Nikša Bućin"

Cattaro Maximus: Pijetlović, Nastan, Vukčević 2, Živković, Kordić, Smodlaka 2, Varga 1, Đogaš 2, Lobov 1, Žanetić 2, Kunac 1, Filipović 1, Perišić 1, Mišić, trener: Vičević.

Šibenik NCP: Kačić, Santini, J. Belamarić, Računica, Brlečić 2, Tyrell, Španja, Brkić, Sutić 3, Krnić 1, Vlahović, Samodol 1, Jukić, D. Belamarić, trener: Tucak.

Igrač više: Cattaro Maximus 4/6, Šibenik NCP 2/7

Peterci: Cattaro Maximus -, Šibenik NCP -

Suci: Rak (Dubrovnik) i Tiozzo (Split)

Efikasnih prvih osam minuta igre pripalo je domaćinima koji su vodili s 4:3. U drugoj četvrtini Šibenčani igraju odlično, postižu dva gola, ne primaju niti jednog, pa na poluvremenu vode s 5:4.

U trećoj i četvrtoj četvrtini gosti više nisu bili precizni s igračem više kao u prvom dijelu što su domaćini znali kazniti. Čak devet puta u posljednjih 16 minuta matirali su Mira Kačića i bodovi su ostali u Kotoru.

S tri gola najbolji je u redovima Šibenčana bio Nikola Sutić, prvi strijelac Jadranske lige. Kod domaćina čak četvorica igrača postigla su po dva gola.