Kiel i HSV slavili, Lacković zabio sedam

Matej Milanović • subota, 05.12.2009.

Nastavljeno je 13. kolo rukometne Bundeslige. HSV i Kiel upisali su pobjede kod Wetzlara i Lübbeckea. Kod Hamburga je posebno dobar bio Blaženko Lacković sa sedam golova. U derbijima začelja pak, Düsseldorf je doma tijesno poražen od Balingen-Weilstettena, a Hannover-Burgdorf je bio bolji od Mindena...

Hamburg je gostovanje kod Wetzlara prelomio serijom od 7:1 kojom su u 21. minuti poveli 14:7. Pet minuta kasnije poveli su 17:8, a na odmor se otišlo s +7 za HSV: U 38. minuti nakon serije od četiri pogotka Hamburg je poveo s deset pogodaka prednosti, 21:11.

Do kraja dvoboja pobjeda gostiju nije bila upitna, a najveću su prednost od 12 pogodaka igrači Hamburga postigli u dva navrata pred sam kraj susreta. Za Wetzlar su po šest golova zabili Petar Đorđić i Timo Salzer. Za HSV su pak po sedam zgoditaka realizirali Blaženko Lacković i Hans Lindberg koji je zabio jedan sedmerac. Igor Vori i Domagoj Duvnjak po jednom su zatresli mrežu domaćih.

Veliki rival Hamburga za naslov igrao je pak kod Lübbeckea. U 12. minuti su nakon tri uzastopna pogotka poveli 8:5. Domaći su 19. minuti izjednačili, Kiel je novom serijom od tri pogotka pobjegao na 13:10, a Lübbecke se opet vratio na 14:14 u 25. minuti. Na odmor se ipak otišlo s dva pogotka prednosti za Zebre.

U nastavku je Kiel povećao razliku i u 50. minuti su došli do +7, 29:22. Pred kraj dvoboja domaći su smanjili razliku, ali pobjeda Kiela nije bila upitna. Za Lübbecke je osam golova postigao Michal Jurecki, a kod gostiju je izvrstan bio Momir Ilić s 11 golova od kojih tri sa sedam metara.

Ostale dvije utakmice dana bile su jako bitne u borbi za opstanak. Hannover-Burgdorf je s pet uzastopnih pogodaka poveo 10:4 u 18. minuti protiv Mindena. Do odmora su gosti smanjili na 14:11, a početkom nastavka su došli i na -1, 14:13. U 44. minuti Minden je napokon ulovio domaće pri rezultatu 19:19.

Hannover-Burgdorf je ubrzo vratio dva pogotka prednosti i vodili su 25:23 u 58. minuti. Minutu i 44 sekunde prije kraja Minden je smanjio na -1, ali do kraja više nije bilo golova. Kod domaćih je najbolji bio Jan Fiete Buschmann sa sedam golova, dok je kod gostiju Aljoscha Schmidt bio točan šest puta od čega dva sa sedam metara.

Düsseldorf Gorana Sutona je pak igrao protiv Balingen-Weilstettena, najgore momčadi prvenstva. Susret je bio izjednačen većim dijelom prvog poluvremena i tek su u zadnjoj minuti domaći došli do tri pogotka prednosti. Na odmor se ipak otišlo sa samo +2 za domaće, 15:13. U nastavak je puno bolje krenuo Balingen-Weilstetten s četiri uzastopna pogotka.

Düsseldorf je ubrzo izjednačio i u 52. minuti poveo 23:21. Minutu i 20 sekundi prije kraja domaći su poveli 25:24, a svega deset sekundi kasnije stiglo je izjednačenje gostiju. Ključan pogodak zabio je Vladimir Temelkov 11 sekundi prije kraja za konačnih 26:25. Kod Düsseldorfa je devet golova zabio Michael Hegemann, a kod gostiju je sedam pogodaka upisao Benjamin Herth, od čega tri sa sedam metara.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710