Cedevita bez ispaljenog metka

Vedran Babić • subota, 12.12.2009.

Sasvim očekivano Partizan je u svom Pioniru pobijedio Cedevitu s 20 razlike. Domaćini su se nametnuli od prve minute i već u ranoj fazi stvorili komfornu prednost koja im je omogućila bezbolan put do trijumfa.

Igrači Duška Vujoševića nisu pokazali niti tračak bilo kakvog umora poslije iscrpljujuće euroligaške pobjede nad Efes Pilsenom u četvrtak. Dapače, ozbiljnim i koncentriranim pristupom od prve minute Beograđani su ostavili Cedevitu bez ikakvih šansi i ubilježili šestu uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima. U jednom trenutku treće četvrtine Partizan je imao i plus 38, tako da je konačnih 95:75 vrlo dobar rezultat za goste.

Prvo i posljednje vodstvo na utakmici Cedevita je imala tricom Marina Baždarića u prvoj minuti (3:1), da bi nakon toga sve bilo u znaku samo Partizana, koji je ekspresnom serijom 14:3 dao gostima do znanja da u Pioniru nemaju što tražiti. Agonija Cedevite u prvoj četvrtini se nastavila, pa su tako domaćini već u sedmoj minuti poveli sa 16 razlike (24:8). Prvi period igre završen je rezultatom 32:17, a ništa bolje vijesti hrvatskog predstavnika nisu čekale niti u nastavku utakmice.

Momčad Slobodana Subotića se, doduše, nekoliko minuta dobro držala i čak parirala Partizanu, ali sve to je bilo puno premalo makar i za smanjenje zaostatka na ispod deset koševa. U konačnici je beogradski sastav predvođen Amerikancem Lesterom McCalebbom na odmor otišao s plus 18 (51:33), što je bila najveća prednost do tada.

Ključne riječi u prethodnoj rečenici su "do tada", jer je Partizan u trećoj četvrtini razmontirao Cedevitu i učinio tih 18 razlike smiješnim u odnosu na ono što je uslijedilo. Prvo je branitelj naslova goste "počastio" serijom 15:0 za početak nastavka i potom dosegao rekordnih 38 razlike (77:39) u 29. minuti košem Aleksandra Rašića.

Jedini raspoloženi u sastavu Cedevite bili su Baždarić i Jermaine Anderson, koji su svoje suigrače i sebe spasili od još veće blamaže u samoj završnici, znatno ublaživši poraz u zadnjih deset minuta na konačnih 95:75.

Rašić je bio najefikasniji igrač domaćih s 19 koševa, dok su po 16 postigli McCalebb i Aleksandar Marić, koji je uz to prikupio i šest skokova. Navedeni trojac kvalitetnu je pripomoć imao u praktički svim suigračima, a pogotovo Janu Veselyju (10 koševa) i Edwardu Lawrenceu Robertsu (9 koševa, 10 skokova).

Kod Cedevite već spomenuti Baždarić i Anderson bili najraspoloženiji, pa je tako Riječanin postigao 21 koš, a njegov američki suigrač dva manje.

Partizan je ovom pobjedom poboljšao svoj omjer na 7-4 (utakmica manje), dok je Cedevita pala na 5-7. U sljedećem kolu u Sutinska vrela stiže vodeća Cibona, dok Partizan gostuje u Širokom.