Porazi BH predstavnika

Vedran Babić • subota, 12.12.2009.

U ostalim subotnjim utakmicama 12. kola NLB lige FMP se lako obračunao sa Širokim, dok je Budućnost slavila u Sarajevu kod Bosne.

Osim utakmica u kojima su nastupali naši predstavnici, ove se subotnje večeri igralo i na parketima u Beogradu i Sarajevu. U glavnom gradu Srbije FMP je s 86:68 bio bolji od Širokog i tako prekinuo niz od tri poraza.

Već od samog početka se moglo vidjeti kako se gosti neće dobro provesti. FMP je serijom 15:3 prvu četvrtinu zaokružio velikim vodstvom 28:13. Serija se nastavila i u drugoj četvrtini, u kojoj je Široki do prvog koša iz igre stigao tek u sedmoj minuti.

Tada je mladi Ivan Ramljak pogodio za 42:17, a s obzirom da je malo prije toga rezultat bio 42:13, to znači da je FMP od vodstva 13:10 u prvoj četvrtini u sljedećih deset minuta napravio seriju 29:3! Na poluvremenu je bilo 51:25, a visoka razina domaće igre nastavila se i u drugom dijelu, koji se tako pretvorio samo u formalnost.

Najbolji pojedinci FMP-a bili su Filip Čović i Nemanja Protić sa po 16 koševa, dok je vodeći strijelac Širokog bio 19-godišnji Ramljak s 14 koševa. Dobar je bio i Šime Špralja (12 koševa, 9 skokova), a izostale su dobre partije Siniše Štembergera i Frane Čolaka, koji su ukupno postigli samo pet koševa.

Puno izjednačenija utakmica odigrana je u Sarajevu gdje je Budućnost slavila 77:73. Gosti iz Podgorice su u prvoj četvrtini imali sedam koševa viška, Bosna u drugoj plus šest, da bi se pobjednik odlučivao u samoj završnici. Na kraju je presudila mirnija ruka gostujućih igrača s linije slobodnih bacanja, koji su iskoristili svoje šanse i stigli do šeste pobjede.

Veteran Goran Jeretin predvodio je goste s 24 koša i sedam asistencija, dok su u sastavu Bosne tri igrača postigla po 15 koševa. Bili su to Suad Šehović, koji je uz to odigrao svih 40 minuta i uhvatio deset skokova, zatim Goran Bajić i Donald Copeland.