HSV prošao u Kupu uz pomoć Hrvata

Matej Milanović • utorak, 15.12.2009.

U osmini finala njemačkog rukometnog Kupa Hamburg je lagano pobijedio na gostovanju kod Balingen Weilstettena, a posebno dobru večer imao je hrvatski trojac koji je zajedno realizirao 17 golova...

Hamburg je u osmini finala Kupa imao relativno lagan posao budući da im je protivnik bio Balingen Weilstetten, iako su morali igrati u gostima. Nakon 11 minuta igre gosti su došli do 9:4 golom Igora Vorija. Na poluvrijeme se otišlo s 22:13 za HSV, a prvi put su do +10 došli nakon 30 sekundi nastavka pogotkom Domagoja Duvnjaka.

Deset minuta prije kraja dvoboja gosti su došli i do 15 pogodaka prednosti, a najveću su prednost dostigli u 58. minuti pri rezultatu 38:21. U konačnici su slavili s 38:23. Kod domaćih je osam golova zabio Benjamin Herth, a kod HSV-a su jako dobru večer imali Hrvati. Duvnjak je zabio sedam golova, a po pet su ubacili Vori i Blaženko Lacković.

Laganu pobjedu upisao je i Göppingen protiv Concordije Delitzsch. Prvoligaši su u osmoj minuti poveli 6:1. Gosti su se uspjeli vratiti na -2, no na poluvrijeme se ipak otišlo sa 17:11 za domaćine. U 43. minuti Göppingen je poveo i deset razlike, 26:16. Najveću prednost je dostignuta upravo na kraju dvoboja s konačnih 38:23.

Kod Göppingena su po pet golova zabili Michael Schweikardt i Kai Häfner, dok je kod Concordije osam pogodaka upisao Steve Baumgärtel.

Prvi susret ove osmine finala odigrao se već ranije. U dvoboju između dva drugoligaša Bergischer je došao do pobjede od 26:23 protiv Friesenheima zahvaljujući seriji od tri gola na kraju utakmice. Ostalih pet dvoboja igra se u srijedu.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507