Očekivano lako do pobjede

Branimir Korać • subota, 09.01.2010.

Košarkaši Zadra upisali su očekivanu pobjedu u susretu 15. kola NLB lige protiv Radničkog. Momčad iz Kragujevca visoko je poražena 86:60...

Zadrani nastavljaju s dobrim predstavama na svom terenu. U 15. kolu NLB lige ugostili su momčad Radničkog iz Kragujevca, ušli u susret kao veliki favoriti i to opravdali na parketu. Razlika u kvaliteti bila je očita svih 40 minuta i domaćin je, ostaje dojam, mogao slaviti s razlikom koju je želio.

Gosti iz Kragujevca predstavili su se u skromnom svjetlu, igrali su dosta dekoncentrirano, promašili puno zicera i nisu se mogli ravnopravno suprotstaviti raspoloženom domaćinu. Šuterska dionica Zadrana ponovno je bila dobra, a nije nedostajalo niti koncentracije, posebice u trenucima dok je Radnički još bio u pristojnom zaostatku.

Vezane vijesti

Već nakon prve četvrtine Radnički je bio u dvoznamenkastom zaostatku. Na prvi odmor otišlo se s vodstvom 36:16 Zadrana, a u drugih deset minuta prednost je nastavila rasti. Nakon četiri trice Rančića, Zadar je pobjegao na 39:22, no do poluvremena se nije uspio i značajnije odvojiti te je prvi dio susreta završen s 50:34.

U trećoj dionici sve je brzo riješeno. Zadar je nastavio s dobrom igrom i vrlo brzo probio granicu od 20 poena prednosti da bi do kraja četvrtine stigao i do gotovo 30 poena viška.

Ništa se posebno nije promijenilo niti u završnoj četvrtini, na parketu su se našli i oni mlađi koji inače ne igraju previše i Radnički je barem uspio zaustaviti trend rasta prednosti domaćina.

Susret je završen uvjerljivom pobjedom Zadra 86:60 kod kojeg su se istaknuli Damir Rančić s 15 poena te Perić i Stipčević s po 12. Kod gostiju 15 poena je ubacio Milosavljević, a 11 Kljajević.

• ALGHAZANTH09.01.2010. u 21:50
    Kada bi Zadar u gostima bio upola uspješan kao na domaćem parketu bio bi vodeći u ligi.