Zagreb opet praznih ruku

Borna Rupnik • subota, 09.01.2010.

Košarkaši Zagreba u Podgorici nisu uspjeli prekinuti niz poraza na gostovanjima u regionalnom natjecanju. Budućnost je bila bolja rezultatom 82:73...

Zagreb se ponovno s gostovanja vratio praznih ruku. U glavnom gradu Crne Gore Mravi su dobro počeli, ali kada je Budućnost povela naš predstavnik više nije imao snage za preokret.

Igrači Denisa Bajramovića rado će se sjećati tek uvodnih šest minuta. Koševima Damira Mulaomerovića, Ante Tomića i Ante Mašića, uz tri trice, vodili su 13:10, no tada Budućnost preuzima kontrolu nad razvojem situacije.

Vezane vijesti

Domaćin je ubrzo poveo s čak 11 koševa razlike (26:15), što je Zagreb na prijelazu u drugu četvrtinu uspio smanjiti serijom 8:0. Ipak, tada Crnogorci ponovno bježe i na odmor odlaze s 45:37 u džepu.

Budućnost je tijekom cijele treće četvrtine održavala stečenu prednost, a tračak nade pojavio se tek početkom posljednje dionice. Nakon tehničke pogreške suđene domaćoj momčadi Mulaomerović pogađa pet uzastopnih slobodnih bacanja, na što su se nadovezali ubačaji Petra Babića i Ante Tomića za 68:66. Mulaomerović je nedugo potom pucao tricu za vodstvo, ali nije pogodio.

Međutim, u prijelomnim trenucima pogađaju Čedomir Vitkovac, Vladimir Dragičević i Nemanja Gordić, a trica Ivana Marasa za 77:68 zapečatila je zagrebačku sudbinu. Ostatak utakmice bio je tek rutinsko odrađivanje posla.

Tomić je bio prvi strijelac dvoboja s 24 koša, a Mulaomerović je dodao 21. Luka Žorić upisao je deset poena. Maras je sa16 pogodaka bio najefikasniji u redovima Budućnosti, a slijedili su ga Dragičević (15) i Gordić (14).

Budućnost se ovom pobjedom izjednačila sa Zagrebom na ljestvici.