Bosna iznenadila Olimpiju

Matej Milanović • nedjelja, 10.01.2010.

U 15. kolu NLB lige Bosna je nakon produžetka svladala Olimpiju sa 79:76 i priredila iznenađenje obzirom da im je to tek treća prvenstvena pobjeda i da su je ostvarili protiv trenutačno druge momčadi lige...

U prvoj četvrtini Bosna je imala i sedam poena prednosti protiv Olimpije, no do prvog odmora su gosti smanjili na 25:21. Olimpija je potom serijom od 16:5 došla do vodstva od 39:33 u 17. minuti igre. Ipak, domaći su se brzo vratili i na poluvrijeme se otišlo pri izjednačenom rezultatu, 41:41.

Treća četvrtina ponudila je jako malo uzbuđenja i svega 18 poena. Malo su bolji u toj dionici bili gosti koji su na zadnji odmor otišli s vodstvom od 51:49. Posljednja četvrtina bila je jako zanimljiva. Prvo je Olimpija pobjegla i tricom Saše Ožbolta povela 61:54 pet minuta prije kraja.

Vezane vijesti

Potom je Bosna preokrenula na 64:63, da bi gosti iz Ljubljane ponovno vratili +4 i vodili 70:66 u 39. minuti. Ipak, do kraja susreta nisu zabili ni koša te su domaći košem Gorana Bajića izjednačili na 70:70 i izborili produžetak.

Olimpija je krenula bolje u dodatnih pet minuta i povela 74:70, no iako je prvi koš domaćih stigao tek u 4. minuti produžetka Bosna je uspjela napraviti seriju od 9:3 i doći do iznenađujuće pobjede protiv favorizirane Olimpije. Welsh koji je promašio šut za pobjedu u regularnom vremenu, pokušao je izboriti drugi produžetak tricom na isteku, no njegova lopta nije ušla.

Bosna je imala bolje postotke šuta i za dva i za tri poena i skupili su deset skokova više od gostiju. Milan Milošević upisao je 21 poen uz 13 skokova za double-double, a Suad Šehović dodao je 20 poena. Kod gostiju je pak najbolji bio Gašper Vidmar s 18 poena.