Cedevita bez iznenađenja

Vedran Babić • subota, 09.01.2010.

Košarkaši Cedevite nisu se dobro proveli na gostovanju u Vršcu u sklopu 15. kola NLB lige. Sa 16 koševa razlike bolji od njih bio je domaćin Hemofarm, kojemu je to deveta pobjeda u sezoni.

Iako smo se potajno nadali kako bi igrači Slobodana Subotića u Vršcu mogli kreirati nekakvo iznenađenje, do toga ipak nije došlo pa su gosti upisali deveti poraz. Kvaliteta lanjskog polufinalista Eurokupa je presudila i u konačnici dovela do rezultata 87:71. Razlog poraza Cedevite možda leži u činjenici što je Thomas Mobley, inače vrlo pouzdani Amerikanac, zakazao te je ostao bez koša za 23 minute na parketu.

Već u samom otvaranju utakmice Hemofarm je zagospodario terenom i poveo 11:2, a potom i 16:4. Početkom druge četvrtine Milan Mačvan je pogodio za dotad najveću prednost domaćina (27:14) i od tog trenutka Cedevita se više nije primaknula na manje od sedam koševa zaostatka. Bilo je to kod 30:23 i 32:25, a na poluvrijeme se otišlo s plus 12 Hemofarma (44:32).

Vezane vijesti

Drugih 20 minuta pokazali su se kao odrađivanje posla iz perspektive pobjednika, koji su rutinirano održavali prednost, a najveći rezultatski razmak ostvaren je u 25. (57:36) i 28. minuti (62:41).

Mačvan je bio najefikasniji igrač domaćina s 19 koševa, dok je Boban Marjanović ubacio 13. U sastavu hrvatskog predstavnika prvi strijelac je bio Andrija Žižić sa 17 koševa i sedam skokova.