Cibonina "dvica" protiv Partizana

Ivor Krapac • nedjelja, 10.01.2010.

Košarkaši Cibone slavili su u najzvučnijem i najzanimljivijem susretu 15. kola NLB lige. Cibosi su pred solidno popunjenim tribinama Draženovog doma nadjačali beogradski Partizan, koji je pao i drugi put ove sezone...

Cibona je ubilježila važnu pobjedu u ogledu dvije možda i najbolje momčadi regionalne lige. Nakon što su početkom sezone svladali tada neposloženi Partizan u Pioniru, Cibosi su sa 69:59 bili jači od momčadi Duška Vujoševića i na domaćem parketu, ovog puta u utakmici u kojoj je izazov suparnika bio puno jači. Nakon ranih 12 poena minusa Partizan se uspio vratiti u igru, da bi sve prelomila serija Vukova od 15:0 u završnici utakmice.

Nakon izjednačenog otvaranja susreta, Cibosi su u prvih 10 minuta napravili prvi ozbiljniji rezultatski odmak na bilo kojoj strani serijom od 10:0 za vodstvo od 16:9 u šestoj minuti. U tom su naletu ključne uloge imali Tomas i Gordon, a kada su se priključili Andrić, Rozić i Bogdanović, pola minute do kraja četvrtine na semaforu je svijetlilo ugodnih 25:13.

Vezane vijesti

No, kako je nastala, velika Cibonina prednost je još brže i nestala. Izmiješana petorka u koju su, uz Bogdanovića, ušli i Princ i Zubčić nije reagirala jednako dobro kao početna, što su gosti iz Beograda iskoristili za seriju od 11:0 krajem prve i početkom druge četvrtine za smanjenje na samo 25:24 u 12. minuti.

Cibona se u tom razdoblju sve više mučila s organizacijom igre i prodorima pod koš koji nisu davali ploda s obzirom da je Vraneš potpuno zatvorio reket, no bolja vijest bila je da je obrana i dalje funkcionirala kako se i očekuje. Partizan se teško nosio s presingom Perasovićeve momčadi na njihovoj polovici, a potkraj prvog poluvremena pomogla je i zona Cibosa.

Nakon što se Partizan potpuno vratio Kecmanovim polaganjem za 29:29 u 15. minuti, u većem dijelu druge četvrtine više nije bilo većeg vodstva na bilo kojoj strani. Partizan nijednom nije došao do prednosti, nekoliko puta bili su u egalu, dok je Cibona najviše vodila pri odlasku na 15-minutni predah u svlačionicama, nakon dva pogođena slobodna Marka Tomasa za 36:33.

Ono što se događalo potkraj druge gledali smo i u cijeloj trećoj četvrtini. Malo poena, velik broj slobodnih bacanja, bez puno atrakcije i većeg vodstva za bilo koju momčad - uz epilog s 49:49 uoči završnih 10 minuta. Predvođeni Robertsom, gosti iz Beograda su u tom razdoblju došli i do svog prvog vodstva nakon 6:3 s početka utakmice, uz Kecmanovu tricu za 43:42 u 27. minuti.

Do kraja treće dionice Tomas je serijom poena vratio prednost na Ciboninu stranu, no posljednju četvrtinu ipak smo dočekali s egalom (49:49), a ta izjednačenost trajala je do posljednjih pet minuta. Nakon toga sve je otišlo u smjeru Vukova velikom serijom od 15:0 za nedostižnih 67:53 dvije minute do kraja.

Tomas je u odlučujućem bijegu ubacio tricu i tešku dvicu iz driblinga, Lukša Andrić također je zabio tricu i dvicu, a Bogdanović još jedan dalekometni šut u tom razdoblju, dok je jedina loša vijest bila ozljeda Marina Rozića, kojem je, po prvim informacijama, stradala Ahilova tetiva. Kakvo je stanje s kapetanom tek će se vidjeti, Perasović strahuje da vijesti neće biti dobre, što je ipak zasjenilo važnu pobjedu.

Cibose je s 24 poena i pet skokova vodio Tomas, Andrić se pridružio sa 16 poena i šest skokova, dok je Rozić prije ozljede upisao 12 poena. Roberts je zabio 16 poena za Partizan, ali istaknuo se i po negativnom, s čak osam od ukupno 22 izgubljene lopte gostiju, a jedini drugi dvoznamekasti strijelac u Vujoševićevoj momčadi bio je Kecman (10). Vraneš se istaknuo skokovima (15) i blokadama (7), a ubilježio je i šest poena.

• danchy11.01.2010. u 16:12
    bravo momci!!!! a kakve ima veze jel igrao marić il ne? samo tražiš razloge da potkopaš ovu veliku pobjedu. sramota