Nevjerojatan preokret Intera!

Ivana Spahija • subota, 09.01.2010.

Jednu od najnevjerojatnijih utakmica ove sezone odigrali su Inter i Siena u 19. kolu Serie A. Posljednja momčad lige imala je priliku uzeti sva tri boda Interu usred Milana, ali je samo sreća spasila crno-plave od poraza. I ne samo to, Inter je u sudačkoj nadoknadi uspio nadoknaditi gol zaostatka te postići još jedan i fenjerašu uzeti sva tri boda, možda i presudna u borbi za Scudetto. U drugom susretu dana, Roma je na svom Olimpicu uzela sva tri boda Chievu pogotkom postignutim nakon nepunih 60 sekundi susreta...

Više sretno nego spretno nogometaši Intera došli su do pobjede u dvoboju sa Sienom, trenutno najlošijom momčadi Italije. Vodeća momčad prvenstva prilično se namučila u onom što se isprve činilo kao rutinski susret za crno-plave, koji su u konačnici ipak slavili i rezultatom 4:3 uzeli vrijedna tri boda za nastavak održanja prednosti ispred prvih pratitelja. Inter je u dva navrata morao dostizati prednost raspoloženih gostiju iz Siene, koji su uoči sučeve nadoknade imali pobjedu u rukama, ali su Sneijder i Samuel svojim pogocima donijeli bodove Interu, a time i spasili obraz trenera Josea Mourinha. Naš Mato Jajalo odigrao je svih 90 minuta u dresu gostiju iz Siene.

Inter je krenuo agresivno već od prve minute, gostujući vratar Curci imao je pune ruke posla s obranama pokušaja raspoloženog Pandeva, kojeg je upravo vratar Siene u osmoj i devetoj minuti spriječio da ne dovede domaćine u vodstvo. Nakon propuštenih prilika Intera na samom početku, gosti su iz prve prave akcije u susretu uspjeli doći do vodstva. Igrala se 19. minuta kada je Maccarone projektilom s preko 20 metara udaljenosti iznenadio nespremnog Julija Cesara i Sieni donio prednost od 1:0.

Nije se čekalo dugo na odgovor Intera, samo pet minuta kasnije Sneijder je praktički s polovice terena idealno uposlio Milita, koji je s lakoćom matirao Curcija i poravnao rezultat na 1:1. Deset minuta kasnije ponovno se tresla mreža Siene, Sneijder se iz uloge asistenta prometnuo u strijelca, iz slobodnog udarca je prebacio živi zid gostiju i Interu donio vodstvo od 2:1. Slavlje domaćih navijača nije potrajalo ni punih 60 sekundi, a već se tresla mreža Intera. Reginaldo je dobro uposlio Ekdala, obrana Intera je zaspala, a gostujući veznjak je to iskoristio i pospremio loptu u mrežu za novo izjednačenje od 2:2.

U nastavku su dosta pojačali nogometaši Intera, koji su propustili nekoliko izglednih prilika za novo vodstvo. Najveća od njih dogodila se u 54. minuti kada je vratar Siene Pegolo, koji je na poluvremenu zamijenio ozlijeđenog Curcija, odlično skinuo opasan pokušaj Maicona. Kazna je crno-plave stigla u 65. minuti, Reginaldo je uputio loptu prema Maccaroneu, Samuel to nije stigao zatvoriti, a Maccarone je po drugi put u susretu matirao Julija Cesara i Sieni donio veliko vodstvo od 3:2.

Igra se tada prilično smirila, gosti su branili vrijedno vodstvo, a crno-plavi nisu koristili prilike za promjenu rezultata. Tako je bilo sve do 88. minute kada je Sneijder uspio slomiti gostujuću obranu i pronaći put do mreže Pegola, a kada se činilo da će momčadi podijeliti bodove, ukazao se Samuel, koji je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade matirao Pegola i postavio rezultat na konačnih 4:3 za vrijedna tri boda Interu. Crno-plavi i dalje ostaju na samom vrhu ljestvice te trenutno imaju 11 bodova prednosti ispred Milana, koji ima i dvije utakmice manje. Siena i dalje drži samo dno sa sve slabijim šansama za opstanak u prvoj ligi.

Nogometaši Rome uspješno su odradili posao protiv Chieva, Vukovi su na svom Olimpicu s minimalnih 1:0 svladali goste iz Verone i time uzeli vrijedna tri boda koja ih trenutno stavljaju na četvrto mjesto na ljestvici. U sastavu domaćina nije bilo ozlijeđenog kapetana Francesca Tottija, kojeg je zamijenio povratnik na talijanske travnjake Luca Toni. Romi je sva tri boda donio rani pogodak De Rossija, a Vukovi, unatoč brojčanom zaostatku u više od 80 minuta dvoboja, nisu ispustili stečenu prednost i zasluženo su uzeli bodove Chievu.

Što se same utakmice tiče, nije prošla ni prva minuta, a već se tresla mreža gostiju iz Verone. Nakon izvedenog udarca iz kuta, De Rossi je glavom pronašao put do mreže Sorrentina i Romi donio vodstvo od 1:0. Deset minuta kasnije Vukovi su ostali s igračem manje, crveni je karton zbog prekršaja na Abbruscatu zaradio vratar Rome Doni, kojega je na golu zamijenio Lobont, a Ranieri je u ranoj fazi utakmice morao iz igre povući Vučinića.

Brojčana nadmoć gostiju nije se previše isticala, Roma je i s deset igrača stalno prijetila vratima Sorrentina. U 55. minuti susreta dosuđen je jedanaesterac za Romu zbog prekršaja Mandellija nad Tonijem, ali je raspoloženi vratar Chieva obranio udarac s bijele točke Pizarra. Gosti su do kraja susreta pokušali ugrabiti barem bod, no sreća ih ipak nije poslužila i Vukovi su uz malo sreće zahvaljujući ranom pogotku De Rossija uzeli sva tri boda i trenutno zasjeli na četvrto mjesto na ljestvici, ono koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka.

• Obrisan korisnik10.01.2010. u 02:49
    Alen Stevanovic (19), usao u igru od 67.min ... povezao igru Intera :D , i kad se sve ustimalo ... stigli su i golovi za preokret. Nova zvijezda ?!
  • ALGHAZANTH10.01.2010. u 00:37
    Siena se junački borila ali sreća im je potpuno okrenula leđa u posljednjim minutama.