Juventus
Juventus 0:3 Milan
Milan

Ivana Spahija • nedjelja, 10.01.2010.

U derbiju 19. kola Serie A nogometaši Milana su na torinskom Olimpicu svladali konkurenta za drugo mjesto, momčad Juventusa, i time se približili vodećem Interu, ali i odvojili od Stare dame. Relativno rano vodstvo gostima donio je Alessandro Nesta sredinom prvog poluvremena, a dobar posao Milana u Torinu zaokružio je Ronaldinho dvama pogocima u nastavku, čime je zapečatio pobjedu Rossonera, ali i pokazao da se na njega još uvijek itekako može računati.

Prednost domaćeg terena nije previše značila Juventusu u "biti ili ne biti" utakmici u kojoj su izabranici Cire Ferrare s visokih 3:0 poraženi od raspoložene momčadi Milana. Dva izravna konkurenta za drugo mjesto odigrali su dvoboj dostojan derbija, a nogometaši Milana s tri su pogotka potvrdili odličnu formu, bodovno se odvojili od Juventusa, ali se, uz utakmicu manje, približili na osam bodova zaostatka za gradskim rivalom Interom. Juventusu je poraz ponovno došao u zao čas, Stara dama i dalje drži treće mjesto na ljestvici, no za vratom joj se s jednakim brojem bodova nalazi raspoložena momčad Napolija.

Što se samog derbija tiče, prva veća prilika za vodstvo pripala je Juventusu, igrala se 12. minuta kada je Diego pobjegao gostujućim braničima, ali je njegov udarac uspio obraniti Dida. Milan je do vodstva došao iz prve prave prilike u susretu, i to u 29. minuti. Pirlo je izveo udarac iz kuta, braniči Juventusa to nisu uspjeli raščistiti, a na pravom se mjestu našao Alessandro Nesta i loptu pospremio u mrežu Manningera za vodstvo gostiju od 1:0.

Vezane vijesti

To je bio tek početak odlične predstave Rossonera, koji su na najbolji način iskoristili ne baš blistavu formu Torineza, a s druge strane dokazali svoju odličnu pripremljenost. Juventus je u 47. minuti mogao doći do izjednačenja, nastala je pomutnja u prostoru gostiju, ali je Chiellini promašio loptu u trenutku kad je Dida već bio svladan. Unatoč pokušajima domaćina da dođu do izjednačenja, sreća se ponovno osmjehnula Milanu, i to u 72. minuti susreta.

Ponovila se situacija slična kao i kod prvog pogotka, Pirlo je izveo udarac iz kuta, a Ronaldinho glavom pospremio loptu u mrežu Juventusa za veliko vodstvo Milana od 2:0, iako se čini kako je udarac Brazilca De Ceglie skrenuo u vlastitu mrežu. Raspoloženi Ronaldinho zatvorio je rapsodiju Milana u 88. minuti susreta, i treći pogodak Rossonera stigao je nakon udarca iz kuta, ovaj put je David Beckham iz kornera ubacio loptu u sredinu, a Ronnie je majstorski pospremio u mrežu i postavio rezultat na konačnih 3:0 za veliko slavlje Milana i potpuni potop Stare dame usred Torina.