Bolji dani za Lazio i Udinese

Ivana Spahija • četvrtak, 14.01.2010.

Poznati su svi četvrtfinalisti talijanskog Kupa. Susreti osmine finala bili su uspješni za posrnule momčadi Serie A, Lazio i Udinese, koji su pobjedama nad Palermom, odnosno niželigašem Lumezzaneom, osigurali mjesto u četvrtfinalu i održali budnom nadu u osvajanje utješnog trofeja. Među najboljih osam plasirala se i Fiorentina teško izborenom pobjedom nad Chievom...

Nogometaši Fiorentine zaslužili su put u četvrtfinale kupa tijesnom domaćom pobjedom nad Chievom rezultatom 3:2. Violama je prolaz među najboljih osam u kupu donio raspoloženi Adrian Mutu s dva svoja pogotka. Utakmica je otvorena loše po domaćine, Chievo je poveo već u osmoj minuti susreta, Granoche je iskoristio pogrešku u obrani Viola i matirao domaćeg vratara Avramova za vodstvo Chieva od 1:0.

Fiorentina je u 29. minuti propustila priliku za izjednačenje, Mutu je nakon dobro izrađene akcije pogodio gredu gola gostiju, ali je Rumunj zato bio precizan u 35. minuti susreta kada je uspio matirati gostujućeg vratara Squizzija i poravnati rezultat na 1:1. Sreća Fiorentine potrajala je samo dvije minute, Bentivoglio je u 37. minuti glavom pronašao put do mreže domaćina za novo vodstvo Chieva od 2:1. Taj je rezultat bio aktivan sve do 75. minute kada je Babacar svojim pogotkom izjednačio na 2:2, a dvije minute kasnije Mutu je po drugi put u susretu zatresao mrežu gostiju iz Verone za konačnih 3:2 i put Fiorentine u četvrtfinale.

Vezane vijesti

Viole tamo očekuje dvoboj s Lazijem, koji je na svom Olimpicu sa sigurnih 2:0 eliminirao Palermo našeg Igora Budana. Posrnuli Rimljani tako i dalje imaju priliku spasiti (u prvenstvu) propalu sezonu i izboriti se barem za utješni naslov. Iako su gosti sa Sicilije imali premoć na terenu, sreća je ipak poslužila nogometaše Lazija, koji su poveli u 57. minuti lijepim pogotkom Kolarova s ruba prostora.

Posao za Rimljane dovršio je Floccari u 74. minuti susreta kada je, nakon asistencije Zaratea, pronašao put do mreže gostujućeg vratara Sirigua i postavio rezultat na konačnih 2:0 za veliku pobjedu Nebesko plavih i plasman među najboljih osam momčadi u kupu. Naš Igor Budan u ovom dvoboju nije konkurirao za sastav Palerma.

Udinese je na svom Friuliju očekivano došao do pobjede nad niželigašem Lumezzaneom, bilo je 2:0 za momčad iz Udina. Posrnuli talijanski prvoligaš se prolazom u četvrtfinale kupa barem malo utješio zbog loših rezultata u prvenstvu. Udinese je poveo golom Lodija iz najstrože kazne u 44. minuti susreta, a posao je dovršio Corradi u 61. minuti za konačnih 2:0 i slavlje momčadi iz Udina. Udinese u četvrtfinalu očekuje težak zadatak, gostovanje kod Milana na San Siru.

Talijanski kup, osmina finala: Lazio - Palermo 2:0, Udinese - Lumezzane 2:0, Fiorentina - Chievo 3:2.