Produžetak za pobjedu Cedevite

Edvard Burić • subota, 27.02.2010.

Košarkaši Cedevite ostvarili su 11. pobjedu u NLB ligi te tako došli na 50% učinka u sezoni. Nakon produžetka svladali su Radnički iz Kragujevca i ostvarili izuzetno bitne bodove za hrvatski koeficijent.

Cedevita je osvojila dva vrlo bitna boda za hrvatski koeficijent u sklopu NLB lige i tako napravila još jedan korak prema nastupu u NLB ligi iduće sezone te ostala u borbi za Eurokup.

30. utakmica Cedevite

Košarkašima Cedevite utakmica protiv Radničkog bila je 30. službena utakmica ove sezone. Ostvarili su 14 pobjeda i doživjeli 16 poraza. Evo kako to izgleda po natjecanjima:

NLB liga: 11-11
Eurochallenge kup: 2-4
Kup KĆ: 1-1
ukupno: 14-16

Utakmica je odlučena tek u produžetku, a nakon 40 minuta igre na semaforu je pisalo 63:63. Po rezultatu se može vidjeti da se nije igrala posebno kvalitetna utakmica, a pobjeda je mogla otići i na jednu i na drugu stranu.

Prvu četvrtinu gosti dobivaju 19:14 i već tada nagovještavaju neizvjesnu utakmicu u kojoj se neće tako lako predati. Drugu četvrtinu fantastično igra Hrvoje Kovačević koji niže trice i preokreće rezultat. U prvom pluvremenu postiže 16 koševa uz četiri trice iz šest pokušaja. Poluvrijeme završava 33:29 za Cedevitu.

Treći dio Radnički otvara vrlo kvalitetno i ne dozvoljava Cedeviti više od tri minute da postigne koš. Oni u tom periodu postižu sedam i preuzimaju vodstvo (33:36). Ipak, Cedevita se budi i Baždarićevim košem odlazi na plus osam (49:41). Gosti zatvaraju četvrtinu preko raspoloženog Aleksića za 49:43.

Miroslav Nikolić

Trener Radničkog Miroslav Nikolić u potpunosti je izgubio živce nakon što je shvatio da je utakmica odlučena i da će je izgubiti. U posljednjoj minuti produžetka okomio se na suce pokušavajući dobiti tehničku pogrešku koju ipak nije dobio, a onda se čak počeo svađati sa gledateljima na suprotnoj tribini koji su mu nešto dobacivali.

Aleksić i četvrtu (ne i posljednju) četvrtinu otvara koševimaa, stavalja devet u nizu (sedam u četvrtini) za samo minus jedan (49:48). Do isteka 40 minuta ni jedni ni drugi ne uspjevaju pobjeći i zaključiti utakmicu pa ulazimo u produžetak. U 40. minuti nadmudruju se treneri, uzimaju minute odmora, naređuju prekrašaje, ali ne uspjevaju ostvariti pobjedu.

U produžetku se Cedevita postavila autoritativno i već u prve dvije minute stekla prednost koju je do kraja samo čuvala. Uz nekoliko kontri na kraju su ostvarili pobjedu od 80:72 i dva vrlo vrijedna boda.

Za Cedevitu najbolji Kovačević s 19 koševa (pet trica), a po 18 su dodali Žižić i Rudež. Za goste iz Kragujevca Aleksić 18 i Pantić 17 koševa.